يكشنبه 29 ارديبهشت 1398   11:28:33
14:251397/3/20 يكشنبه
مدیر منطقه 4 عملیات انتقال گاز :
منطقه چهار عملیات انتقال گاز منطقه پیشرو در استفاده از سیستم اطلاعات مکانی است

منطقه 4 عملیات انتقال گاز به عنوان اولین منطقه پیشرو در شرکت انتقال گاز ایران در سال گذشته، موفق به استقرار کامل سیستم اطلاعات مکانی (GIS ) در سطح  مراکز تابعه خود شد.
مدیر منطقه چهار عملیات انتقال گاز ایران، با اعلام این خبر گفت : سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS ) بستری برای ذخیره، نگهداری، مدیریت و تجزیه و تحلیل اطلاعات جغرافیایی و شناسنامه فنی تجهیزات بوده و جهت کارهمزمان با داده هایی که وابستگی مکانی (جغرافیایی) و توصیفی دارند، طراحی شده است .
 ناصر علوی شهری افزود: سیستم (GIS ) یک سیستم کامپیوتر مبنا بوده که به عنوان یک مجموعه متشکل از سخت افزار، نرم افزار، اطلاعات جغرافیایی، نیروی انسانی و مدل های پردازش داده ها، به منظور تولید، ذخیره سازی، نمایش، بازیابی، پردازش، بروزرسانی و... اطلاعات جغرافیایی و فنی مربوط به عوارض و پدیده‌های مختلف منطقه، از قبیل تاسیسات تقویت فشار، خطوط انتقال، شیرهای بین راهی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.
علوی شهری با اشاره به اینکه استفاده از علم GIS باعث بهینه شدن کارها می‌شود، تصریح کرد : افزایش کارایی فعالیت های تعریف شده برای این منطقه با بکارگیری تکنولوژی نوین یکی از هدف های مهم و اساسی ما بوده و از آنجا که بیشتر سیاست ها، طرح ها و عملیات روزمره عمرانی و تاسیساتی در این منطقه به اطلاعات مکانی دقیقی نیاز دارد، استفاده از سیستمی که بتواند تمامی اطلاعات مورد نیاز را در یک نظام ماشینی گرد آورده و سازماندهی نماید، بسیار سودمند بوده و استفاده از علم سیستم اطلاعات جغرافیایی به طراحی بهینه کارها و برنامه ها کمک می کند.
وی اظهار داشت : از این رو این منطقه با درک این شرایط با راه اندازی کامل سرورهای GIS در سطح کل یاردهای منطقه در سال گذشته به عنوان اولین منطقه عملیاتی در بین کلیه مناطق انتقال گاز موفق به تکمیل این سیستم پویا گردید. همچنین در برنامه های آتی، منطقه به عنوان یکی از مناطق پیشرو نسبت به هدف گزاری برداشت حریم خطوط لوله منطقه در مناطق تجمع جمعیت با استفاده از پهباد در سال 97 اقدام خواهد نمود.
 
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما