شنبه 29 دي 1397   02:48:41
11:351397/2/25 سه‌شنبه
برگزاری مسابقات قرآنی مقدماتی بهار در بهار در ستاد انتقال گاز ایران

مرحله مقدماتی یازدهمین دوره مسابقات قرآن و نهج البلاغه "بهار در بهار" ویژه کارکنان و همسران کارکنان و بیست و دومین دوره ویژه فرزندان کارکنان، با استقبال پرشور قرآن پژوهان شرکت انتقال گاز ایران برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی شرکت انتقال گاز ایران، مراسم افتتاحیه با حضور مدیرعامل و تعدادی از مسئولین شرکت انتقال گاز ایران در رشته های مفاهیم قرآن، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، حفظ موضوعی، حفظ تخصصی و حفظ عمومی، قرائت ترتیل، قرائت تحقیق ، صحیح خوانی ، قصه گویی کودکان و اذان آغاز گردید.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در این مراسم با قدردانی از حضور شرکت کنندگان در مسابقات "بهار در بهار" گفت: با لطف خداوند و برنامه ریزی های منسجم و خوب دارالقرآن شرکت انتقال گاز ایران، امروز شاهد رشد 33 درصدی مشارکت در مسابقات "بهار در بهار " می باشیم.
وی گفت : در آخرین نشست دارالقرآن الکریم پیرامون ارایه راهبرد و استراتژی بلند مدت مباحث قرآنی، نکاتی مطرح شد که ان شاء الله نتایج این تصمیمات را در سال آینده از لحاظ کیفی و کمی، با حضور و مشارکت گسترده همکاران شاهد خواهیم بود.
سعید توکلی ادامه داد: زمانی که بحران و اتفاقی در کشور رخ می دهد، انتظار جامعه از خانواده های قرآنی بیش از دیگران است که با تأسی از قرآن کریم، این بحران را به خوبی مطابق با دستورات قرآن کریم مدیریت نمایند.
وی افزود: صرفه جویی در مصرف آب ، گاز و دیگر نعمت های خداوند که در قرآن کریم بسیار به آن سفارش شده است یکی از مصادیق عمل به فرامین قرآن کریم می باشد.
توکلی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مدظله العالی بر حمایت از کالای ایرانی گفت: هر کدام از ما می توانیم در حد وظیفه و رسالت مان در این راه گام برداریم و با مدیریت صحیح در خرید کالا، از تولید کننده ایرانی حمایت نماییم.
سعید توکلی اظهار داشت: به یاری خداوند با همت تلاش گران شرکت انتقال گاز ایران هم اکنون با افتخار ، توربین ملی به صورت کاملا ایرانی به بهره برداری رسیده است.  وی اضافه نمود: در سال گذشته حداکثر گاز انتقالی 750 میلیون مترمکعب پیش بینی شده بود که به میزان 757 میلیون مترمکعب گاز انتقال داده شد و ما توانستیم در این آزمون سربلند شویم، که البته اعتقاد دارم این موفقیت نتیجه تفکری می باشد که از چشمه قرآن نشأت گرفته است.
در ابتدای این مراسم مسئول دارالقرآن الکریم شرکت انتقال گاز ایران، به ارایه گزارش کاملی از نحوه برگزاری مسابقات پرداخت و گفت : امسال 311 ثبت نام کننده داشتیم که در 12 رشته قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، صحیح خوانی، اذان، حفظ تخصصی، حفظ عمومی ، حفظ موضوعی مفاهیم قرآن کریم، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه، ترجمه قرآن کریم و قصه گویی به رقابت می پردازند.
اسماعیل برفی ، رشد کیفی این مسابقات نسبت به سال گذشته را 33 درصد عنوان نمود و افزود: امسال تعداد 86 نفر آقایان همکار، 112 نفر همسران و همکاران خانم، 60 نفر فرزندان دختر و 53 نفر فرزندان پسر در مسابقات قرآن و نهج البلاغه "بهار در بهار" شرکت نمودند و در مرحله مقدماتی به رقابت خواهند پرداخت.
گفتنی است در افتتاحیه این مراسم برنامه های متنوعی از جمله قرائت قرآن توسط قاری نوجوان، پرسش و پاسخ از نوجوان حافظ کل قرآن کریم، تواشیح و ... برگزار گردید.

تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما