دوشنبه 18 آذر 1398   23:03:18
اخبار و رویدادهای مهم
09:401398/4/22 شنبه
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران:
ایران از خرید خارجی یک کالای استراتژیک گازی بی نیاز شد

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با اشاره به طراحی و بومی‌سازی یک کالای استراتژیک تاسیسات تقویت فشار گاز کشور در شرایط تحریم به همت متخصصان داخلی، اعلام کرد: با بومی سازی این قطعه، شبکه انتقال گاز ایران از خرید خارجی آن بی نیاز شد و هزینه تمام شده آن نیز نسبت به نمونه خارجی در حدود یک بیستم است.
به گزارش روابط عمومی شرکت انتقال گاز ایران، سعید توکلی در تشریح طراحی و بومی سازی یک کالای استراتژیک در صنعت انتقال گاز ایران، گفت: دانش سیستم‌های Vibration monitoring & protection به‌عنوان یک محصول استراتژیک و دارای تکنولوژی بالا تنها در اختیار شرکت‌های محدود در جهان همچون برندهای مطرح خارجی نظیر  Bentley Nevada، Vibro – Meter، Metrix  قرار دارد.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران، افزود: با توجه به استفاده بسیاری از این تجهیزات در صنایع نفت و گاز به ویژه ماشین‌های دوار و مشکلات تامین نمونه‌های خارجی این محصولات، داخلی سازی این تجهیز در دستور کار شرکت انتقال گاز ایران قرار گرفت.
 این مقام مسئول اعلام کرد: در راستای پشتیبانی و حمایت از کالای ایرانی و قطع وابستگی از محصولات خارجی، ساخت داخل کارت‌های کنترلی Vibro–Meter/VM600  در دستور کار اعضای کمیته خودکفایی ستاد و کارگروه تخصصی ابزاردقیق معاونت مهندسی در امور ایستگاه ها قرار گرفت.
توکلی ادامه داد: بر این اساس نسبت به شناسایی تولیدکننده داخلی، امکان سنجی ساخت و جایگزینی پنل کنترلی یادشده با استفاده از نمونه‌های داخلی تولید شده و با مشخصات مشابه برای نمونه و به تعداد 2 دستگاه اقدام شد.
به گفته مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران، پس از انطباق، انجام بازرسی لازم و تست کارخانه‌ای، محصول ساخته شده برای نصب و تست عملکرد میدانی به 2 تاسیسات تقویت فشار گاز ارسال شده است.
توکلی با تاکید بر اینکه یک دستگاه از محصول به موازات سیستم وایبرشن Bentley Nevada  بر روی توربین NPیک تاسیسات و دستگاه دیگر نیز به موازات سیستم وایبرشن Vibro – Meter  بر روی توربین زاریا در تاسیساتی دیگر نصب شده است، یادآور شد: این موضوع با پایش، تست عملکرد میدانی مدت دار و بازرسی های فنی مناسب از سوی همکاران شرکت انتقال گاز به طور کامل انجام گرفت و عملکرد مناسب تجهیز مورد تایید قرار گرفت.
به گفته وی، انجام این پروژه برای اولین بار در سطح شرکت و با هدف قطع وابستگی و نیاز به تامین از خارج کشور به عنوان برگ زرین دیگری در افتخارات شرکت انتقال گاز ایران ثبت شد.
توکلی یادآور شد: از مزایای اجرای پروژه یادشده و نصب دستگاه بومی وایبرشن، شناسایی مشکلاتی در سیستم خارجیVibro–Meter در یکی از تاسیسات تقویت فشار گاز بوده است که بر این اساس نسبت به بررسی و حل مشکل سیستم خارجی نیز اقدام شد.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران تاکید کرد: با توجه به بومی سازی انجام شده از خرید پنل و کارت های کنترلی سیستم وایبرشن خارجی امتناع شده و  نسبت به استفاده از توان داخلی برای جایگزینی نمونه بومی سازی شده اقداماتی آغاز شده است.
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما