دوشنبه 28 مرداد 1398   20:18:44
اخبار و رویدادهای مهم
17:111397/11/16 سه‌شنبه
انتقال گاز با خودکفایی به استقبال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی رفت؛
روغن کمپرسورهای هوا بومی سازی شد

شرکت انتقال گاز ایران و گروه پژوهش روغن پژوهشگاه صنعت نفت با سنتز و بومی سازی روغن کمپرسور هوای Ingersoll-Rand به استقبال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب رفتند.
به گزارش روابط عمومی شرکت انتقال گاز ایران، سعید توکلی با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: این شرکت با بهره گیری از سیاست های اقتصاد مقاومتی، همواره در مسیر خودکفایی گام برداشته است.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران افزود: خوشبختانه در بخش های مختلف توانسته ایم با تکیه بر توان داخل از محدویت ها عبور کنیم.
وی با اشاره به بومی سازی روغن کمپرسورهای هوا، گفت: کمپرسور هوای Ingersoll-Rand از نوع روتاری اسکرو بوده که از یک روغن تجارتی به نام SSR Ultra Coolant برای روان کاری و خنک کاری در آن استفاده می شود.
سعید توکلی با بیان این که این روغن از دسته روغن های سنتزی خاص است که می تواند روان کاری تحت شرایط سخت و دمای بالا را به خوبی انجام دهد، ادامه داد: این روغن دارای خصوصیات شاخصی نظیر قدرت سریع آزادسازی هوا، مقاومت بالا در برابر اکسیداسیون، مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی و ایجاد رسوب است.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران یادآور شد: بر اساس ارزیابی های اولیه انجام شده از سوی پژوهشگاه صنعت نفت بر روی روغن های تجارتی ارسالی از مناطق 2 و 8 عملیات انتقال گاز مشخص شد که این روغن ها از لحاظ مقاومت در برابر اکسیداسیون با مشخصات کاتالوگ اعلام شده برای این روغن مطابقت نداشته و روغن های وارداتی که با قیمت بالایی تهیه می شوند نیز دارای طول عمر کوتاه هستند.
وی تاکید کرد: همچنین در موارد زیادی شرکت انتقال گاز ایران با نمونه روغن هایی مواجه می شد که تقلبی و دارای طول عمر بسیار پایینی بود و عدد اسیدی روغن نیز سریع افزایش پیدا می کرد.
سعید توکلی افزود: با توجه به مشکلات یادشده، شرکت انتقال گاز ایران، سنتز و بومی سازی روغن کمپرسور هوای  Ingersoll-Rand را طی قرارداد پژوهشی به پژوهشگاه صنعت نفت واگذار کرد.
به گفته وی، با شناسایی و بررسی های طیف سنجی انجام شده، همه روغن‌های پایه مورد نیاز روغن کمپرسور سنتز و فرآیند فرمولاسیون با استفاده از افزودنی‌های خاص با موفقیت انجام شد.
توکلی گفت: پس از کسب دانش فنی سنتز روغن کمپرسور هوا و تأیید آن از سوی شرکت انتقال گاز ایران، 150 لیتر نمونه روغن کمپرسور فرموله شده برای آزمون کاربردی و میدانی تهیه و این آزمون در یکی از کمپرسورهای هوای شرکت انتقال گاز ایران با موفقیت انجام شد.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران تاکید کرد: پایداری بالای اکسیداسیون روغن، کارکرد روغن در دمای پایین تر کمپرسور و تولید روغن با قیمت پایین تر نسبت به نمونه روغن های تجارتی از جمله مزیت های روغن فرموله شده از سوی پژوهشگاه است.
 
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما