پنجشنبه 27 دي 1397   13:44:42
اخبار و رویدادهای مهم
14:031396/11/23 دوشنبه
سعید توکلی مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در *ششمین همایش ملی توربین گاز* در دانشگاه علم و صنعت تهران:
ما در دانش کاربرد، تعمیر و نگهداری، از استانداردهای دنیا عقب نیستیم

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در ششمین همایش ملی توربین گاز، ضمن استقبال از نقطه نظرات کاربردی/فنی و عملیاتی و دعوت از دانشجویان برای هم افزایی و هم اندیشی افزود:در چرخه تأمین گاز، بعد از تحویل گاز از پالایشگاه، عملیات انتقال انجام می پذیرد و در حال حاضر شرکت انتقال گاز ایران با در اختیار داشتن حدود 11000 نیروی انسانی دانش محور وعلاقه مند، دارای 36000 کیلومتر خطوط لوله فشار قوی، ۸۱ ایستگاه تقویت فشار، و ۵۰ مرکز بهره برداری ‌( تعداد توربوکمپرسورهای تقویت فشار از همه ی نسل ها در حال حاضر ۲۸۸ است که با واحدهای یدکی قریب به ۳۰۰ توربوکمپرسور) در حال انجام این مهم می باشد.
توکلی گفت:این شرکت %۷۰ از مالکیت تجهیزات شرکت ملی گاز را در اختیار داشته و در این راستا می بایست از قابلیت‌ بالایی برخوردار باشیم تا بتوانیم استفاده ی بهینه ای از تجهیزات داشته باشیم و این میسر نیست مگر اینکه مجهز به دانش روز باشیم، زیرا استفاده از روش های سنتی امکان پذیر نمی باشد.
مدیر عامل شرکت انتقال گاز ایران در ادامه اظهار داشت: ظرفیت انتقال گاز، سالانه ۲۷۵میلیارد متر مکعب می باشد که در چند روز گذشته، با انتقال گاز روزانه بالغ بر ۷۵۵ میلیون متر مکعب، رکورد در روز شکسته شد و در این روزهای سرد تعداد ۱۹۰ تا ۲۰۰ کمپرسور همزمان کار کردند و چنانچه یکی از این کمپرسورها به مدت نیم ساعت از کار می افتاد ما جنوب خراسان را از دست می دادیم و این کار ساده‌ای نیست که خوشبختانه با همکاری سایر مدیریت های مختلف شرکت ملی گاز، موفق به انجام این کار شدیم.
 در واقع اگر شبکه های ما به درستی و با اطمینان کار می کند به خاطر پشتیبانی خوب و نگاه کاملا سیستمی و علمی آن می باشد.
این مقام مسئول اظهار داشت: شرکت انتقال گاز ایران آمادگی دارد که همکاری تنگاتنگ و نزدیکی با مجموعه های دانشگاهی داشته باشد. وی افزود: در زمینه حجم تأسیسات، در آسیا رتبه اول و در دنیا بعد از آمریکا، روسیه و کانادا چهارم هستیم.
 مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران خاطر نشان کرد:روند توسعه شرکت انتقال گاز ایران از لحاظ حجم خطوط لوله تا افق ۱۴۰۴ به ۴۵۰۰۰ کیلومتر و تعداد مراکز بهره برداری‌ از ۵۰ مرکز به ۷۴ مرکز و تعداد ایستگاه های تقویت فشار از ۸۱ به ۱۳۰ ایستگاه و ظرفیت انتقال گاز کشور از ۲۷۵ میلیارد متر مکعب به ۴۰۰ میلیارد متر مکعب در سال خواهد رسید.
 وی گفت: در سیستم ما، یکپارچگی اصل مهمی است که به آن اعتقاد داریم و عمل می کنیم، این شرکت در حال حاضر استانداردهای ISO 5500 ،ISO 14000 و ISO 14224 را اخذ نموده و براساس استانداردهای روز، برنامه ها را اجرا می کند . سه اصل مدیریت گردش کار، شاخص عملکرد و بهینه سازی تعمیرات در تعیین تجهیزات بحرانی به کار کار گرفته می شود.
  توکلی بیان کرد: شرکت انتقال گاز ایران دارای گسترده ترین سیستم شبکه مخابراتی و بی سیمی کشور می باشد و باید اعلام کنم در همین راستا، به تازگی ۲ گستره بزرگ و اثر بخش مخابراتی افتتاح و مورد بهره برداری قرارگرفته است.
ما دارای سند جامع استراتژیک هستیم و در این طرح جامع، ارتقای مدیریت تعمیرات و نگهداری را دیده ایم و برای پیشرفت این موضوع هر دو هفته یک بار با تمامی مناطق عملیاتی به صورت ویدیو کنفرانس جلسات مستمر برقرار کرده و براساس سیستم GIS گزارش پیشرفت کار را دریافت می کنیم.
مدیر عامل شرکت انتقال گاز ایران در خاتمه افزود: این شرکت پذیرای نقطه نظرات مفید و عملیاتی دانشجویان، در جهت نیل به اهداف سازمان می باشد.
لازم به ذکر است که این همایش با حضور و سخنرانی رییس دانشگاه علم و صنعت، بعضی از مدیران نظام و همچین میهمانان خارجی و دانشجویان برگزار گردید.

تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما