چهارشنبه 20 آذر 1398   04:09:39
اخبار و رویدادهای مهم
10:491398/5/19 شنبه
نرم افزار IP CMMS در منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران راه اندازی شد

به گزارش روابط عمومی منطقه دو عملیات، سیستم مدیریت مکانیزه نگهداری و تعمیرات (IP CMMS) از مرداد ماه سال جاری در منطقه دو عملیات انتقال گاز راه اندازی و شروع به کار کرد.
مدیر منطقه دو عملیات، با اعلام این که منطقه به عنوان هشتمین منطقه از مناطق ده گانه شرکت انتقال گاز می باشد که بهره برداری از این نرم افزار را در دستور کار خود قرار می دهد، گفت: منطقه دو عملیات انتقال گاز به عنوان اولین منطقه در سطح شرکت انتقال گاز می باشد که مکانیزه کردن فرآیند نگهداشت تجهیزات را از سال 1389 با نرم افزار پتروشیمی اصفهان آغاز نمود .
مجتبی گلستانه در ادامه گفت: از سال 1394 با تغییر رویکرد شرکت انتقال گاز ایران در راستای اجرای مدیریت دارایی های فیزیکی، فرایند جمع آوری اطلاعات تجهیزات را جهت تغییر نرم افزار با استناد به استانداردهای ایزو 14224، Norsok Z008 و دستورالعمل های شرکت انتقال گاز شروع کرد و در اردیبهشت ماه 1397 این مهم را با کارگروهی متشکل از 44 کارشناس در حوزه تاسیسات و خطوط لوله و با راهبری واحد برنامه ریزی و روش های تعمیراتی در 18 تاسیسات تقویت فشار گاز، 8 مرکز بهره برداری و بالغ بر 5200 کیلومتر خط انتقال گاز به پایان رساند.
مدیر منطقه دو عملیات خاطر نشان کرد: در فاز دوم پروژه، تهیه و تدوین کارت های فعالیت تعمیرات پیشگیرانه تجهیزات  (Job Card) در دسته بندی های تقویمی، دوره ای، بازرسی و کالیبراسیون در دستور کار قرار گرفت و برای اولین بار در سطح منطقه تعمیرات پیشگیرانه در حوزه عملیات خطوط لوله مکانیزه گردید.
وی تصریح کرد : با تزریق داده های ذکر شده در نرم افزار و اجرایی شدن آن، در فاز سوم آموزش کارکنان مرتبط با نگهداشت تجهیزات آغاز گردید و ابتدا نمایندگان هر تاسیسات / مرکز بهره برداری خطوط لوله توسط کارشناسان واحد برنامه ریزی و روش های تعمیراتی تحت آموزش قرار گرفتند و نمایندگان مذکور نیز به امر آموزش سایر کارکنان مبادرت ورزیدند.
گلستانه همچنین گفت: با این روش در مدت زمان بسیار کوتاه، کارکنان آموزش های لازم را دریافت کرده و می توان گفت که  منطقه دو عملیات انتقال گاز تنها منطقه در سطح شرکت انتقال می باشد که در حوزه آموزش تنها از توان خود منطقه استفاده نموده است.
مدیر  منطقه دو عملیات در پایان گفت: سرانجام در تاریخ 5 مرداد سال جاری نرم افزار IP CMMS با تلاش کارشناسان منطقه اجرایی و مورد بهره برداری قرار گرفت و هم چنین مبلغ یازده میلیارد و یکصد و چهل میلیون ریال صرفه جویی مالی حاصل گردید.


 
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما