پنجشنبه 27 دي 1397   12:59:26
اخبار و رویدادهای مهم
15:281396/11/24 سه‌شنبه
بازدید معاون وزیر نفت از تاسیسات عملیاتی در منطقه چهار عملیات انتقال گاز ایران

حبیب الله بیطرف معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری و هیات همراه ضمن بازدید از ایستگاه لانچر، رسیور و اینترکانکشن خط 48 اینچ واردات گاز ترکمنستان با آخرین فعالیت های این منطقه در زمینه انتقال پایدار گاز در فصل پیک مصرف آشنا شد.
ناصر علوی شهری مدیر منطقه 4 در حاشیه این بازدید با اعلام آمادگی کامل برای انتقال پایدار و مطمئن گاز در زمستان، گفت: با توجه به آغاز موج دوم سرما در سطح استان های تحت پوشش این منطقه و با برنامه‌ریزی انجام شده ، هیچ نگرانی برای تامین گاز مصرفی برای مشترکین وجود ندارد.
وی با بیان این که منطقه 4 عملیات انتقال گاز ایران، سه استان خراسان رضوی، شمالی، جنوبی و قسمتی از استان های سمنان را با بهره گیری از 3 تاسیسات تقویت فشار گاز و5 مرکز بهره برداری (یارد) زیرپوشش قرار داده است، افزود: گاز دریافتی از پالایشگاه شهید هاشمی نژاد (خانگیران) به شهرها، روستاها، نیروگاه ها و صنایـع مسـتقر در این اسـتان ها ارسال می شود.
علوی شهری تاکید کرد: این منطقه برای عبور از زمستان امسال تمهیداتی ویژه ای اندیشیده که اجرای به موقع پیگرانی هوشمند و معمولی (توپک رانی تمیز کننده) نشت یابی خطوط انتقال ، ایمن سازی خطوط به ویژه در محل عبور از رودخانه ها (نصب دیوار حائل بتنی، شمع کوبی، پوشش بتن مسلح اطراف لوله درمحل های روباز) همچنین بازرسی های دقیق از تجهیزات و آماده نگاه داشتن تاسیسات تقویت فشار از آن جمله است.
وی ضمن اشاره به آمادگی کامل این منطقه برای گذر از سرمای امسال تصریح کرد: با تمام تهمیدات انجام شده، از تمام مشترکین خانگی گاز طبیعی خواستاریم تا با صرفه جویی و رعایت الگوی مصرف ، ما را در خدمت رسانی بهتر به صنایع بزرگ و مادر استان ها یاری رسانند .
 
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما