چهارشنبه 7 فروردين 1398   05:21:24
اخبار و رویدادهای مهم
17:481397/1/26 يكشنبه
پایداری منطقه 10، یکی از مهم ترین مباحث در ماموریت شرکت انتقال گاز ایران است

مدیرعامل شرکت انتقال گازایران به همراه مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران ، صبح روز چهارشنبه 22 فروردین ماه سال جاری درسفر به استان بوشهر، پس از بازدید از تاسیسات تقویت فشار گاز آبپخش نشستی با مدیر و مسئولان ستادی این منطقه داشتند.
جمشیدی دانا در این نشست با اشاره به افزایش سالیانه تولیدات فازهای پارس جنوبی گفت: روند انتقال پایدار انرژی گاز توسط منطقه 10عملیات انتقال گاز ایران با اطمینان خاطر کامل به انجام رسیده است.
وی با اشاره به تلاش ها و زحمات ارزشمند کارکنان شرکت انتقال گاز ایران اظهارداشت: شرکت انتقال گاز طی دوسال گذشته از یک بازآرایی مناسب در زمینه های سخت افزاری و نرم افزاری برخوردار بوده است.
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گازایران درادامه خاطرنشان کرد: همه ما باید به مجموعه شرکت ملی گاز ایران کمک کنیم تا همواره این شرکت روز به روز در مسیر تحقق اهداف سازمانی خود ارتقاء یابد.
در ادامه این نشست، مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با بیان این که بخش مهمی از انرژی گاز کشور از میادین گازی عسلویه تامین می شود، افزود: پایداری منطقه 10عملیات انتقال گاز ایران یکی از مهم ترین مباحث در ماموریت شرکت انتقال گاز ایران است  و همواره بخش عظیمی از تحقق انتقال پایدار، ایمن، بهره ور و پاک انرژی گاز به ویژه در فصل زمستان، توسط این منطقه انجام می گردد.
توکلی خاطرنشان کرد: منطقه 10، از لحاظ استراتژیک برای شرکت انتقال گاز ایران و شرکت ملی گاز ایران بسیار مهم  و از اهمیت خاصی برخوردار است، بنابراین می بایست به مقوله رویکرد تعمیرات نوین توجه بیشتری شود و در دستور کار اجرایی این منطقه قرار گیرد.
وی در ادامه این نشست با اشاره به رشد بسیارمناسب شرکت انتقال گاز ایران درسال گذشته گفت: رویکرد شرکت انتقال گاز ایران در سال جاری انتقال  830 میلیون مترمکعب انرژی گاز است که برای رسیدن به این مهم، لازم است تلاش و درایت بیشتری در سطح این شرکت به ویژه در مناطق عملیاتی صورت گیرد.
بر پایه این گزارش ، در ادامه این جلسه خدری مدیر منطقه 10 عملیات انتقال گاز ایران ضمن ارایه گزارشی از آخرین اقدامات و فعالیت های این منطقه، گفت: علیرغم حجم بالای فعالیت ها در سطح منطقه همه کارها به لطف خداوند و همت نیروها به خوبی انجام می شود.
گفتنی است جلسه هیأت رییسه با حضور مدیرعامل و مسئولین شرکت انتقال گاز ایران به همراه مدیر و مسئولین منطقه 10 عملیات انتقال گاز ایران برگزار شد و مباحث مربوط به منطقه 10 مطرح و تبادل نظر گردید.
سعید توکلی در این جلسه به نقش مهم منطقه 10 ، در انتقال گاز از عسلویه اشاره کرد و گفت: اهمیت منطقه 10 از آن جهت است که بالغ بر 80 درصد گاز تولیدی کشور از این منطقه انتقال داده می شود.
وی در این نشست سهم گاز در سبد انرژی را 70 درصد دانست و از افزایش میزان گاز انتقالی در سال جاری خبر داد و افزود: امسال هم با توجه به تعهداتی که برای شرکت ملی گاز ایران تعیین شده است بالغ بر 830  میلیون متر مکعب گاز باید انتقال داده شود که نزدیک به هزار کیلومتر خط لوله فشار قوی از بخش های مختلف و تعدادی از ایستگاه ها باید در سرویس قرار بگیرند که ان شاء الله با به سرویس آمدن این خطوط و ایستگاه ها بتوانیم این رسالت و وظیفه سنگین را برای امسال هم انجام دهیم.
 
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما