چهارشنبه 26 تير 1398   17:27:38
اخبار و رویدادهای مهم
12:411398/3/8 چهارشنبه
گام جدید همکاری‌های پلیس راهور خراسان رضوی با منطقه چهارعملیات انتقال گاز ایران

مدیر منطقه چهارعملیات گفت: با هدف ارتقاء همکاری‌ها و افزایش ضریب امنیتی محدوده تحت پوشش منطقه چهار عملیات انتقال گاز ایران در استان خراسان رضوی، نشست همکاری‌های امنیتی با حضور فرماندهی پلیس راهور استان خراسان رضوی درستاد این منطقه برگزار شد.
به گزارش روابط‌ عمومی منطقه چهار عملیات، ناصر علوی شهری با تشریح حوزه عملیاتی این منطقه در استان های خراسان رضوی، شمالی، جنوبی و بخشی از استان سمنان به برخی نیازها و روش های افزایش ضریب امنیتی خطوط خصوصا در حوزه حریم خطوط لوله گاز اشاره کرد و افزود: خطوط انتقال گاز، سرمایه‌های ملی کشور بوده و علاوه بر تامین انرژی، نقش تعیین کننده در ارتباطات حتی فرامرزی دارد، بنابراین حفظ و صیانت از این سرمایه‌ها و نگهداری مطمئن خطوط استمرار پایداری انتقال گاز را تضمین می‌نماید.
این مقام مسئول با اشاره به گستردگی منطقه چهار عملیات اظهار داشت: این منطقه با دارا بودن بیش از پنج هزار و پانصد کیلومتر خط لوله به عنوان دومین منطقه انتقال گاز به لحاظ وسعت در کشور مطرح است که همین امر مسؤولیت ما را بیشتر می‌نماید.
وی با تاکید بر رعایت حریم خطوط گاز و برخورد جدی با متجاوزین حریم افزود: پاک سازی حریم و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز به منزله صیانت از سرمایه‌های ملی بوده و فراهم نمودن حداقل ایمنی و سلامتی برای ساکنین جوار خطوط لوله فشار قوی، باید در سرلوحه کارهایمان قرارگیرد.
علوی شهری ادامه داد: حفظ حریم خطوط لوله و جلوگیری از تجاوز به حریم موجب می‌گردد امکان حضور به موقع در مسیرهای خطوط جهت تعمیر یا تست خطوط فراهم شده و مهم تر از آن بتوانیم با تامین حداقل ایمنی، سلامتی ساکنین طرفین خطوط انتقال گاز را برقرار نماییم.
مدیر منطقه چهار با اشاره به مشکلات پیش‌رو در حوزه حریم خطوط لوله درسطح منطقه تصریح کرد: پاک سازی مسیر اختصاصی خطوط لوله از نخاله‌های ساختمانی و زباله‌های شهری به یکی از معضلات مهم این مجموعه تبدیل شده است که می‌توان این مشکل را با تعامل بیشتر و سازنده با پلیس راهور حل نمود.
علوی شهری ضمن تشکر از مساعدت‌ها و همکاری‌های پلیس راهور استان خراسان رضوی، ارتقاء کیفی و کمی این همکاری‌ها را خواستار شد و اظهار داشت: ما ضمن اذعان به محدودیت های موجود از زحمات نیروی زحمتکش راهور تشکر می‌کنیم و هدفمان از این نشست افزایش همکاری ها، تعاملات و ارتقاء کیفی اقدامات مشترک است.
فرمانده پلیس راهور استان خراسان رضوی نیز در این نشست ضمن برجسته شمردن نقش صنعت گاز در توسعه زیرساخت‌های کشور، به ضرورت تامین امنیت انتقال پایدار گاز اشاره کرد و افزود: اهمیت گاز از نظر ما بیشتر از یک منبع انرژی است چرا که نقش موثری در فعالیت صنایع و اشتغال دارد.
سرهنگ امیدوار ادامه داد: پلیس‌راه شریان‌های حمل و نقل استان را مدیریت می‌نماید و با توجه به حساسیت و ضرورت نگهداری و بهره‌برداری خطوط لوله فشار قوی گاز در خصوص موارد خاص که نیاز به همکاری بیشتر وجود دارد، ظرفیت پلیس راهور به صورت کامل آماده همکاری است.
گفتنی است فرماندهی پلیس راه خراسان رضوی و فرماندهان پلیس راه نواحی غرب و شرق مشهد ضمن شرکت در این نشست از مرکز دیسپچینگ و ایستگاه تقویت فشار گاز رضوی نیز بازدید نمودند.
 

 
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما