سه‌شنبه 26 شهريور 1398   14:44:22
اخبار و رویدادهای مهم
14:301398/6/5 سه‌شنبه
اتصال پالایشگاه هفتم پارس جنوبی به شبکه خطوط لوله سراسری انتقال گاز

مدیرمنطقه ده عملیات انتقال گاز ایران از انجام موفقیت آمیز عملیات اتصال خروجی فازهای 17 و 18 پارس جنوبی به خط لوله هشتم سراسری انتقال گاز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی منطقه ده عملیات، حمید خدری دراین باره گفت: باتوجه به توسعه و راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی، عملیات اتصال پالایشگاه های 17 و 18 پارس جنوبی به خط لوله هشتم سراسری طی یک عملیات فشرده با موفقیت و ایمنی کامل انجام شد.
وی با اشاره به اجرای بی وقفه، منسجم و سیستمی این عملیات به منظور سرعت بخشی به روند توسعه فازهای یادشده، افزود: اجرای این پروژه ازحساسیت بالایی برخورداربود که به همت کارکنان این منطقه اجرای آن با انجام مراحل نصب اصولی اتصالات خط لوله به انجام رسید.
خدری در ادامه به انجام مراحل مختلف این عملیات شامل حفاری، تمیزکاری، ایمن سازی، برشکاری و جوشکاری اشاره کرد و تصریح کرد: انجام این مراحل ازنخستین روزشهریورماه جاری آغازشد و با تلاش شبانه روزی گروه های عملیاتی از مراکز بهره برداری عسلویه، تابناک و غدیر پس ازسه روز کاری به پایان رسید و هم اکنون پالایشگاه های 17و 18 پارس جنوبی از توانایی ارسال گازبه شبکه خطوط لوله سراسری انتقال گاز برخوردار است.
مدیرمنطقه ده عملیات انتقال گاز ایران درادامه این گفت گوخاطرنشان کرد: انجام این پروژه علاوه بر انتقال حداکثری میزان تولیدات فازهای یادشده، نقش موثری نیز در ایجاد پدافند غیرعامل و جایگزینی شریان های انتقال گاز در شرایط بحرانی را به همراه خواهد داشت.
به گفته خدری، انجام چنین عملیات هایی که در یک شرایط جغرافیایی خاص و گرمای طاقت فرسا به انجام می رسد، نشان از تجربه، دانش و توانایی کارکنان مجرب منطقه ده عملیات انتقال گاز می باشد که به صورت مستمر جهت توسعه صنعت انتقال گاز کشور در تلاش هستند.
 
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما