سه‌شنبه 26 شهريور 1398   13:30:28
اخبار و رویدادهای مهم
09:351398/6/9 شنبه
هفته دولت از قاب شرکت انتقال گاز ایران؛
پایدارتر و خودکفاتر از همیشه

شرکت انتقال گاز ایران به عنوان شرکتی خوش نام طی سال های گذشته با بهره گیری از ظرفیت نیروی انسانی توانمند، تغییر و استانداردسازی برخی فرآیندها و... توانسته گام های بلندی در تحقق سند چشم انداز 1404 بردارد و گواه این ادعا، دست یابی به قابلیت اطمینان بیش از 99 درصدی (دیسپچینگ) و افزایش 23 درصدی قابلیت اطمینان (ساعت کارکرد طی سال 97) است.
به گزارش روابط عمومی شرکت انتقال گاز ایران، افزایش پایداری انتقال گاز، خودکفایی و خوداتکایی در تامین قطعات و تجهیزات، صرفه جویی های ارزی قابل توجه در مسیر داخلی سازی تعمیرات تجهیزات، بهره گیری از روش های نوین تعمیراتی و بهره برداری و... تنها گوشه ای از فعالیت های تاثیرگذار شرکت انتقال گاز ایران به شمار می آید که سبب افتخارآفرینی برای صنعت گاز شده است.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت می گوید: این شرکت با به کارگیری 20 درصد نیروی انسانی شاغل (حدود 11 هزار نفر) در صنعت گاز، وظیفه خطیر مدیریت، حفظ، نگهداشت و بهره برداری از 70 درصد دارایی های فیزیکی این صنعت عظیم را بعهده دارد.
به گفته سعید توکلی، شرکت انتقال گاز ایران، ماموریت خود را براساس انتقال پاک، ایمن، پایدار و بهره ور گاز طبیعی تعیین کرده و توان عملیاتی خود را به افزایش ظرفیت انتقال گاز کشور از طریق بهره برداری از تاسیسات جدید، بهینه سازی شبکه موجود انتقال گاز و استقرار سیستم های پشتیبانی در حوزه های مختلف معطوف داشته است.
افزون بر موارد یادشده، فعالیت این شرکت در حوزه ذخیره سازی گاز طبیعی به وسیله واحدهای توربوکمپرسور مجتمع سراجه، به منظور ذخیره گاز در فصول کم مصرف و استفاده در زمان های حداکثر مصرف (فصول سرد) انجام می پذیرد.
وی در ادامه با اشاره به بخشی از فعالیت های این شرکت طی یکسال گذشته می گوید: حجم گاز انتقالی و مجموع حجم گاز دریافتی مناطق این شرکت درسال 97 نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن شاهد افزایش 5 درصدی بوده است.
به گفته مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران، دی ماه سال گذشته با انتقال 761 میلیون مترمکعب گاز در یک روز، رکوردی جدید در کارنامه صنعت گاز ثبت شد.
توکلی با اشاره به خطوط و ایستگاه های تحویل شده به این شرکت در طول یک سال گذشته می گوید: در مجموع بیش از 500 کیلومتر خط لوله انتقال گاز، یک ایستگاه تقویت فشار (BOT) و 6 توربو کمپرسور به این شرکت تحویل شده است.
وی ادامه می دهد: افزون بر فعالیت های بهره برداری و تعمیرات؛ طی یکسال گذشته شاهد بهره برداری از تاسیسات تقویت فشار اهواز، آغاز بهره برداری از خط ششم سراسری حد فاصل کوهدشت – بیستون به طول 97.4 کیلومتر، آغاز بهره برداری از خط 12 اینچ سربیشه – نهبندان به طول 125.5 کیلومتر، آغاز بهره برداری از خط نهم سراسری در قطعه ابراهیم آباد تا سقز به طول 55 کیلومتر و بهره برداری از خط 16 اینچ تقویتی تربت حیدریه – کاشمر به طول 77 کیلومتر نیز بوده ایم.
همچنین پروژه هایی با عناوین اقدامات بهبود و منتج شده از استقرار سیستم مدیریت انرژی و مدیریت کربن، در مناطق با استفاده از سلول هایفتوولتاییک (انرژی خورشیدی) تعریف شده که تعدادی از آن ها به بهره برداری رسیده و تعدادی نیز در حال اجراست.
به گفته توکلی، شرکت انتقال گاز ایران همسو با سیاست های کلان وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران، در حوزه های مسئولیت اجتماعی نیز فعالیت های قابل توجهی داشته است. افزون بر انتقال پایدار، ایمن و بهره ور گاز که زمینه ساز رفاه، آسایش و اشتغال زایی برای مردم و توسعه صنایع و اقتصاد کشور می شود که به نوعی مهم ترین بخش از فعالیت های مسئولیت اجتماعی این شرکت به شمار می آید، فعالیت های قابل توجه دیگری نیز از سوی ستاد و مناطق ده گانه این شرکت در جریان است.
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما