سه‌شنبه 26 شهريور 1398   13:27:40
اخبار و رویدادهای مهم
10:261398/6/17 يكشنبه
مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در نشست هم اندیشی طرح گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان:
سرمایه گذاری 8 هزار میلیارد تومانی در بخش گازرسانی استان سیستان و بلوچستان تا سال 1400

ما در بخش گازرسانی و تامین منابع مالی استان سیستان و بلوچستان هیچگونه محدودیتی نداریم و گازرسانی به این استان اولویت نخست ماست.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظر تربتی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، در نشست هم اندیشی طرح گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان که در سالن اجتماعات استانداری این استان و با حضور استاندار، شهردار، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران شهرهای در دست گازرسانی و جمعی از مقامات استانی، مدیران ارشد شرکت ملی گاز ایران و مهندسی و توسعه برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: با گزارش های ارائه شده از سوی تمامی شما دست اندرکاران، به دو دستاورد مهم در بخش گازرسانی به این استان می رسیم؛ نخست آن که بسیار خرسندم واژه محرومیت در این استان تبدیل به واژه زیبای محبوبیت شده است.
وی ادامه داد: این امر از آن رو است که تجربه کمک استان های معین از زلزله سر پل ذهاب، تجربه نابی بود که در پروژه های گازرسانی این استان به خوبی خود را نشان داد.
تربتی با بیان این که استفاده از این تجربیات می تواند ما را به اوج برساند، گفت: حضور شرکت های گاز استانی در کنار یکدیگر برای تسریع در روند گازرسانی به زاهدان، نشانه عملگرایی وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران در این زمینه است.
معاون وزیر نفت در امور گاز  تصریح کرد: از همه همکارانم می خواهم که با تمام توان بکوشند تا با رعایت مسایل HSE و ایمنی، وضعیت شهر را برای مردم بویژه دانش آموزانی که به زودی راهی مدرسه می شوند، مطلوب تر و زیباتر سازند.
تربتی در باره مرمت بخش های حفاری شده شهر توضیح داد: این فرصتی است که از طریق بودجه گازرسانی تا جایی که امکان داشته باشد به مرمت شهر آسفالت و ...  کمک شود تا علاوه بر زیبا تر شدن شهر، مشکلات مردم نیز به خوبی رفع و رجوع گردد.
وی ادامه داد: کار باید به گونه ای باشد تا مردم ببینند که همکاری بین نهادهای دولتی می تواند منجر به رخ دادن اتفاقات خوب در زندگی آنان شود.
 مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گفت: پیش بینی می شود در بخش گازرسانی در این استان تا سال 1400 حدود 8 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری(6 هزار میلیارد تومان در بخش خطوط،  مابقی دربخش گاز رسانی شهری) انجام شود.
وی با بیان اینکه اکنون بیش از 2 هزار نفر در پروژه های گازرسانی استان شاغل هستند، بیان کرد: باید تا حد امکان از  نیروهای بومی به منظور انتقال تجربیات استفاده کرد.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه  پروژه های گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان هیچ گونه محدودیت مالی نداریم، اظهار کرد: من به استاندار گفتم اگر روزی یکی از مجریان طرح اعلام کرد که به خاطر محدودیت منابع، روند کار کند شده است همان موقع با من تماس بگیرند زیرا هرگز نباید چنین چیزی برای این استان رخ دهد.
تربتی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: خوشبختانه توان پیمانکاران کشورآنقدر توسعه  پیدا کرده که دیگر نباید نگران اجرای پروژه ها باشیم چرا که بیشتر زمان ما در فرآیند مناقصه و انتخاب پیمانکار است و به محض آنکه کار وارد بخش اجرایی می شود دیگر مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.
وی در پایان اظهار داشت: امیدوارم آنطور که روند گازرسانی به این استان تسریع پیدا کرده صنایع وابسته به گاز آن نیز به سرعت توسعه یابد.
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما