پنجشنبه 27 دي 1397   13:37:22
اخبار مناطق عملیات
13:111396/11/11 چهارشنبه
برگزاری دوره آموزشی پناه گیری در زمان وقوع زلزله و مانور تخلیه اضطراری از ساختمان مرکزی منطقه 5 عملیات انتقال گاز ایران

یک دوره آموزشی به همراه مانور تخلیه اضطراری با همکاری منطقه 5 عملیات انتقال گاز ایران و جمعیت هلال احمر شهرستان شیراز در محل ستاد منطقه در شیراز برگزار شد.
ولی اله فرخی، مدیر منطقه، با اعلام این خبر افزود: همه کارکنان ستاد مرکزی شیراز ضمن شرکت در این دوره آموزشی ، در مانور نیز مشارکت فعال داشتند.
وی اضافه نمود: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته ابتدا دوره آموزشی پناه گیری در زمان وقوع زلزله در محل سالن اجتماعات شهید تندگویان منطقه با تدریس اساتید مجرب هلال احمر برگزار شد.
 فرخی در ادامه افزود: نحوه محافظت از خود در حین زلزله ، نجات آسیب دیدگان ، تخلیه اضطراری و تصاویری از زلزله های رخ داده و آنالیز پناه گیری صحیح از جمله مباحث مطرح شده در این دوره بود.
به گفته وی پس از تمرین عملی پناه گیری، با به صدا درآوردن آژیر اعلام شرایط اضطراری ، عملیات تخلیه اضطراری کارکنان از مسیر مربوطه انجام و آمارگیری افراد با موفقیت تمرین شد.
مدیر منطقه 5 عملیات انتقال گاز ایران، ضمن سپاس از واحد HSE منطقه و هلال احمر شیراز، گفت: تعامل با ستاد بحران شهرستان های حوزه های عملیاتی منطقه برای آمادگی مقابله در شرایط اضطراری در دستور کار منطقه بوده و این نوع مانور ها در جهت تحقق این تعاملات می باشد.
فرخی خاطر نشان کرد : بدلیل حضور تعداد زیادی از کارکنان در ستاد مرکزی و بروز زلزله های زیاد در کشور ، ، این مانور از لحاظ هماهنگی ، از اهمیت بالایی برخوردار بود.
 
 
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما