دوشنبه 28 مرداد 1398   18:56:46
اخبار مناطق عملیات
12:591397/8/20 يكشنبه
اجرای مانور آموزشی درمنطقه ده عملیات انتقال گاز ایران

مدیر منطقه ده عملیات انتقال گاز ایران، از انجام مانور آموزشی همزمان با گرامی داشت هفته پدافند غیرعامل در محدوده خط لوله دوم سراسری خبرداد و گفت: ارزیابی سرعت عمل مجموعه درشرایط بحران و هم افزایی با مسئولان نهادهای برون سازمانی از مهمترین اهداف برگزاری این مانور بود.
حمید خدری درحاشیه اجرای این مانور آموزشی ضمن گرامی داشت هفته پدافند غیرعامل گفت: یکی از موثرترین ابزارها برای مقابله با حوادث، انجام مانورهای آموزشی است، چرا که اجرای منظم و هدفمند این مهم باعث بهبود عملکرد و کارایی درشرایط بحرانی می باشد.
وی با اشاره به این که این مانور آموزشی براساس یک سناریوی ازپیش تعیین شده به انجام رسید، افزود: شناخت پیامدهای ناشی ازتهدیدات، افزایش توان عملیاتی وقدرت تصمیم گیری مسئولین و پرسنل در شرایط اظطراری و بحران، اطمینان از آماده بکاربودن تجهیزات وماشین آلات، هماهنگی بیشتر بین نهادهای برون سازی و ازهمه مهمتر ارزیابی سرعت عمل مجموعه در شرایط بحران وهم افزایی با مسئولان نهادهای برون سازمانی ازجمله اهداف برگزاری این مانورآموزشی بود.
خدری درادامه خاطرنشان کرد: دراین مانورفرا منطقه ای که سازمان ها و ارگان های برون سازمانی، از جمله فرماندهی محترم نیروی انتظامی، هلال احمر، فوریت های پزشکی و پالایشگاه گاز فجرجم شرکت داشتند، هماهنگی و نظم چشمگیری درطول اجرای این مانور مشاهده گردید.
مدیرمنطقه ده، در ادامه این گفت گوبا بیان این که پدافند غیرعامل در سطح این منطقه همواره مورد توجه قرارگرفته است، گفت: هرساله با انجام یک برنامه ریزی مدون شده، مانورهای آموزشی به صورت منسجم و کارآمد سطح منطقه برگزار می گردد.
به گفته مدیرمنطقه ده عملیات انتقال گاز ایران، اجرای چنین مانورهایی  فرصت مناسبی است تا ضمن ارزیابی نسبت به نقاط  قابل بهبود نیزاقدام گردد. 
 
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما