پنجشنبه 21 آذر 1398   17:32:59
اخبار مناطق عملیات
11:551398/7/23 سه‌شنبه
نصب پایلوت و تست واقعی و موفقیت آمیز شعله یاب در محفظه توربین های زاریا

به گزارش روابط عمومی منطقه دو عملیات انتقال گاز نصب پایلوت و تست نشان دهنده شعله در توربین های زاریا توسط کارشناسان واحد تعمیرات ابزار دقیق منطقه با موفقیت انجام شد.
مجتبی گلستانه مدیر منطقه دو عملیات انتقال گاز با اعلام این خبر گفت: یکی از بخش های مهم حفاظتی در محفظه توربین های گازی سیستم F&G است که این سیستم مهم وظیفه تشخیص آتش و نشتی گاز و خاموش کردن آتش را برعهده دارد.
گلستانه در ادامه گفت: سیستم های F&G مدرن برای تشخیص آتش مجهز به شعله یاب هستند که با تابش اشعه های UV  و IR  فعال می شوند، از این رو با توجه به این که سیستم F&G توربین های زاریا فاقد شعله یاب هستند؛ پیشنهاد گردید امکان افزودن این تجهیز به سیستم بررسی گردد.
وی خاطر نشان کرد:پس از مطالعه اسناد و مدارک اندک موجود و بررسی فیزیکی تجهیزات و پنل های سیستم F&G مشخص گردید، امکان افزودن هرگونه تجهیز حفاظتی جدید از جمله نشان دهنده شعله   به سیستم وجود دارد. در مرحله بعد دو دستگاه نشان دهنده  شعله برای نصب به صورت پایلوت در واحد چهارم تاسیسات تقویت فشار گاز ندوشن در اختیار این تاسیسات قرار گرفت.
گلستانه در خاتمه گفت: به یاری خداوند و با حمایت و پشتیبانی فکری گروه ابزار دقیق منطقه دو، تجهیز شعله یاب توربین های زاریا توسط گروه ابزار دقیق تاسیسات تقویت فشارگاز ندوشن نصب و پس از آزمایش موفقیت آمیز، در سرویس قرار گرفت.
 

 
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما