شنبه 30 شهريور 1398   16:03:15
اخبار مناطق عملیات
13:281398/3/1 چهارشنبه
در سال 1397 اتفاق افتاد :
نشت یابی بیش از 3300 کیلومتر خط لوله در منطقه چهار عملیات انتقال گاز

مدیرمنطقه چهار عملیات انتقال گازگفت: در سال گذشته بیش از 3348 کیلومتر نشت یابی در مسیر خطوط لوله سراسری گاز انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی منطقه چهار عملیات انتقال گاز، ناصر علوی شهری  با بیان این که هم اکنون حدود 5500 کیلومتر خطوط لوله فشار قوی گاز و تعداد 3 تأسیسات تقویت فشار گاز در سطح منطقه چهار عملیات انتقال گاز در مدار بهره برداری قرار دارد گفت: در حال حاضر مدیریت و راهبری انتقال پایدار گاز طبیعی در سطح استان های خراسان رضوی، شمالی، جنوبی و قسمتی از استان سمنان از طریق این منطقه عملیاتی انجام می شود.
وی با اشاره به انجام عملیات انشعاب گیری گرم ( هات تپ ) خطوط انتقال گاز در گستره شمال و شمال شرق کشور توسط منطقه چهار تصریح کرد: در سال ‘گذشته، 16 مورد عملیات هات تپ ( انشعاب گرم از خطوط لوله ) برای اتصال خطوط مختلف انجام شده است.
این مقام مسوول با اشاره به این که تعداد 287شیر بین راهی اتوماتیک و191 ایستگاه حفاظت کاتدی در مسیر خطوط لوله گاز در سطح این منطقه فعال است، تصریح کرد: در سال گذشته و مطابق با برنامه ای ابلاغی تاکنون بیش از 3348 کیلومتر نشت یابی در مسیر خطوط لوله سراسری گاز انجام شده است که در این میان فقط در طی یک سال گذشته 3مورد نشت زیرزمینی خطوط لوله مشاهده و برای رفع آن اقدامات لازم صورت گرفته است.
وی افزود: در سال گذشته بیش از 19 میلیارد و 614 میلیون متر مکعب گاز از مبادی تولید و خط وارداتی به مبادی مصرف منتقل شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال 1396 رشد 5/6 درصدی را نشان می دهد  و هم اکنون تعداد مبادی مصرف منطقه 252 ایستگاه می باشد که نسبت به سال گذشته حدود 6 درصد افزایش داشته است.
مدیر منطقه 4 عملیات انتقال گاز با تاکید بر ضرورت دقت و حساسیت این مجموعه در زمینه تداوم انتقال گاز در این حوزه عملیاتی گفت: با تلاش بی وقفه مجموعه فعال در ایستگاه ها ی منطقه چهار، به حمدالله هم اکنون هیچ مشکلی در ایستگاه های تقویت فشار گاز منطقه وجود ندارد.
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما