پنجشنبه 27 تير 1398   16:21:17
13:341398/2/22 يكشنبه
اصلاح و تغییر سیستم موفقیت آمیز چک ولو قبل از آنتی سرج کمپرسور گاز واحد چهارم ایستگاه فراشبند 2 در منطقه پنج عملیات

مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران، از اصلاح و تغییر سیستم موفقیت چک ولو قبل از آنتی سرج کمپرسور گاز واحد  چهارم ایستگاه فراشبند 2 به دست کارکنان توانمند آن منطقه  خبر داد.
به گزارش روابط عمومی منطقه پنج عملیات، ولی الله فرخی با اعلام این خبر افزود: نشت بند چهار گوش قبلی این ولو با چسب داخل شیار مربوطه نصب شده بود که در زمان باز شدن چک ولو در اثر جریان فلو و دمای گاز از جای خود خارج شده و در عمل نشت بندی ولو در زمان بسته بودن آن از بین می رفت و باعث عبور گاز بسمت لاین خروجی واحد و فشار دار شدن واحد در زمان توقف واحد می شد.
همچنین به علت جنس نرم محل لولای دیسک های چک ولو، پس از مدت زمانی از کارکرد، نشیمن گاه محور چک ولو مستهلک شده و عملکرد چک ولو را مختل می نمود.
وی اضافه نمود: چک ولو قبل از شیر آنتی سرج نقش مهمی در ایمنی کمپرسور ها دارد و نقص در آن می تواند موجب بروز خطرات و کاهش راندمان تقویت فشار گاز شود.
 فرخی با اشاره به اقدامات صورت گرفته، تصریح کرد: با تغییر سیستم وضعیت قرارگیری قطعات نشت بند دیسک ها و همچنین طراحی و ساخت دیسک ها با متریال مقاومتر و قطعات بومی سازی شده عملا دیگر خرابی دیسک ها و سیلینگ ها به وجود نخواهد آمد.
فرخی در ادامه افزود: پس از تست و در سرویس قرار دادن واحد کارکرد مناسب این شیر، تعمیر این شیر با تلاش کارکنان توانمند واحد تعمیرات تاسیسات تقویت فشار گاز فراشبند انجام شد.
وی در پایان از کارکنان منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران به جهت تلاش در انتقال پایدار گاز، تشکر و  تقدیر به عمل آورد.
 
 
 
 
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما