سه‌شنبه 31 ارديبهشت 1398   03:50:37
15:041397/3/20 يكشنبه
افزایش ایمنی خطوط لوله سراسری انتقال گاز در منطقه ده

مدیر منطقه ده عملیات انتقال گاز ایران، از انجام عملیات «اصلاح مسیر ونت و درین ایستگاه دریافت و ارسال توپک» خط لوله ششم سراسری با هدف افزایش ایمنی در محدوده استحفاظی مرکز بهره برداری خطوط لوله خورموج خبرداد.
حمید خدری در توضیح بیشتر این خبر گفت: عملیات اصلاح «مسیر ونت و درین لانچر ورسیور» خط لوله ششم سراسری انتقال گاز، با تلاش کارکنان مرکز بهره برداری خطوط لوله خورموج در کوتاه ترین زمان ممکن به پایان رسید.
وی با بیان اینکه وضعیت فعلی این محل با توجه ملاحظات ایمنی نیاز به اصلاح و تعمیرات داشت، افزود: باتوجه به متصل بودن مسیر ارتباطی و پیامدهای منفی در کارایی مناسب شیرها، تخلیه گاز در انجام عملیات های اضطراری به ویژه پیگرانی مشکلات فراوانی را به همراه داشت که خوشبختانه این مهم با اتکاء به دانش و تجارب کارکنان منطقه با رعایت الزامات ایمنی به انجام رسید.
مدیر منطقه ده عملیات انتقال گاز ایران در ادامه افزود: این عملیات به منظور ایمن سازی هرچه بیشتر عملیات پیگرانی پس از بررسی و صدور مجوزهای لازم آغاز و در ادامه اقدام هایی از جمله تجهیز کارگاه، خاک برداری، برش کاری، جوشکاری و لوله گذاری انجام شد.
وی یادآورشد: در انجام این تعمیرات با بومی سازی فرآیند، افزون بر کاهش هزینه ها، صرفه جویی قابل توجه ارزی و زمانی صورت گرفته است.
 بر پایه این گزارش، « ونت و درین» ازقسمت های موثر ایستگاه لانچر و رسیور محسوب می شود که وظیفه آن تخلیه مایعات و ضایعات از پیگرانی خطوط  لوله است.
 
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما