پنجشنبه 27 تير 1398   16:43:35
09:411397/10/19 چهارشنبه
با هدف حفظ محیط زیست و سلامت کارکنان شرکت انتقال گاز ایران؛
صدای ناهنجار ناشی از مجاری تخلیه شبکه انتقال گاز کاهش یافت

پروژه پژوهشی طراحی مفهومی، طراحی پایه، طراحی کامل و ساخت نمونه پایلوت سایلنسرهای (صداخفه کن) ترکیبی بازتابشی – جذبی با هدف مهار نویز آکوستیکی مجاری تخلیه در ایستگاه های تقویت فشار گاز با همکاری دانشگاه علم و صنعت انجام شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت انتقال گاز ایران، سعید توکلی با توجه به جایگاه و اهمیت ویژه نیروی انسانی در این شرکت گفت: براساس نتایج معاینات دوره ای انجام شده برای کارکنان عملیاتی، عملا آسیب های شنوایی به عنوان محتمل ترین و عمومی ترین آسیب شغلی در طول سنوات کاری محسوب می شود.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران افزود: وقوع آسیب شنوایی سبب کاهش اعتماد به نفس فردی، کاهش تمرکز، چالش های ارتباطی میان کارکنان به ویژه در شرایط عملیاتی، اختلال خواب پنهان، اختلالات قلبی – عروقی و در نهایت کاهش بهره وری می شود.
وی ادامه داد: افزون بر نیروی انسانی، در برخی موارد نیز امکان ایجاد مشکل برای ساکنان یا مجاورین خطوط لوله یا ایستگاه های تقویت فشار گاز وجود دارد.
توکلی تاکید کرد: این شرکت با رویکرد حفظ سلامت کارکنان عملیاتی و رعایت پروتکل های محیط زیستی به سبب صیانت از حقوق شهروندی در راستای خط مشی ایفای مسئولیت های اجتماعی و مدنی خود، حفاظت از جایگاه سازمانی و اعتباری مجموعه و توجه به ضوابط تولید پایدار – ایمن – بهره ور، اهتمام به حل این چالش کرده است.  
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران اعلام کرد: با تلاش این شرکت، امور بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) و امور پژوهش و فن آوری، پروژه پژوهشی - اجرایی تحت عنوان « طراحی مفهومی، طراحی پایه، طراحی کامل و ساخت نمونه پایلوت سایلنسرهای (صداخفه کن) ترکیبی بازتابشی – جذبی به منظور مهار نویز آکوستیکی مجاری تخلیه در ایستگاه های تقویت فشار گاز » اجرا شده است.
وی ادامه داد: این پروژه با هدف استخراج دانش فنی صداخفه کن های فشار بالا به منظور مهار نویز آکوستیکی ونت های تخلیه مجاری تخلیه بر روی خطوط لوله و یا ایستگاه های تقویت فشار گاز (بلودان های فرعی و یا بلودان اصلی ایستگاه) و همسو با بر طرف سازی آسیب های پرسنلی و شکایات ساکنان مجاور مناطق تحت تخلیه، با رعایت شرایط استاندارد و ضوابط بهداشت صنعتی و محیط زیستی اجرا شده است.
به گفته مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران، مهم ترین مرحله از پروژه که استخراج دانش فنی و اجرای پایلوت بر روی یک ونت 2 اینچی بود با هدف راستی آزمایی و امکان سنجی عملیاتی طراحی انجام شده از سوی تیم مجری در حضور مجریان، ناظران، شرکت بازرسی - فنی ثالث مورد تایید مجموعه و سایر پرسنل نگهداری، تعمیرات و بهره برداری مورد ارزیابی قرار گرفت.
توکلی اعلام کرد: پس از اجرای این طرح، کارکنان حتی بدون نیاز به استفاده از گوشی حفاظتی امکان قرارگیری در مجاورت ونت تخلیه را بدون هرگونه آسیب شنوایی یا سایر آسیب های پنهان خواهند داشت.
وی تاکید کرد: در آینده نزدیک و در ادامه این پروژه، نمونه ای پایلوت برای ونت 16 اینچی در دست طراحی و ساخت است به طوری که امکان جابجایی موبایل نیز در صورت امکان، فراهم شود.
 
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما