چهارشنبه 21 آذر 1397   18:45:29
14:171396/12/19 شنبه
برای اولین بار در کشور بدون حضور کارشناس شرکت سازنده :
تعمیرات اساسی تمدید عمر توربین زاریا DJ59 در منطقه 2 عملیات انتقال گاز ایران

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران از انجام کلیه مراحل تعمیرات اساسی تمدید عمر توربین ZORYA-DJ59 برای نخستین بار در سطح کشور توسط متخصصان منطقه 2 عملیات انتقال گاز ایران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت انتقال گاز ایران، سعید توکلی در تشریح مطلب فوق اظهار داشت : انجام این سطح از تعمیرات بدون دسترسی به ابزار مخصوص و همچنین مستندات سازنده توربین، ارقام تنظیمی و دانش فنی که در انحصار شرکت سازنده است، میسّر نمی شد، مگر با کوشش و همت متخصصان تعمیرات اساسی منطقه 2 عملیات انتقال گاز ایران، که کلیه اقدامات مورد نیاز در تأمین و ساخت ابزار مخصوص و دسترسی به دانش فنی برای اجرای کامل تعمیرات سطح مورد نظر بدون حضور کارشناس شرکت سازنده، فراهم گردید.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران افزود: با انجام دمونتاژ توربین و سپس بازرسی و آزمایشات مورد نیاز برای تشخیص قطعات معیوب و بازسازی و جوان سازی قطعات HOT&COLD SECTION  توربین، مقاوم سازی پوشش قطعات و آزمایشات مربوطه و تأمین قطعات تعویضی، نهایتاً با بهره مندی از دانش فنی خاص آن توربین، مراحل ASSEMBLE  توربین با موفقیت صورت پذیرفت که پس از نصب و راه اندازی و همچنین پاس کردن آزمایش 72 ساعته تحت بار کامل، توربین هم اکنون در شرایط مناسبی در حال بهره برداری می باشد.
وی در ادامه گفت: توربین تعمیر شده، یکی از توربین های پایان عمر یافته بوده که با پذیرش ریسک و ایمان به توان و دانش همکاران عملیاتی و با آماده سازی آن، علاوه بر این که کمک بسیار بزرگی به تکمیل ناوگان انتقال گاز در زمستان سال جاری نمود، صرفه جویی عظیمی هم به دنبال داشت.
توکلی خاطر نشان کرد : با توجه به انجام فرآیند تخمین عمر قطعات توربین، پیش بینی می شود، توربین مذکور تحت بار کامل، افزایش عمری بیش از 30 هزار ساعت داشته باشد که در قیاس با تعمیرات قبلی 20 هزار ساعتی، رشد 50 درصدی را نشان می دهد.
در پایان مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران از تمامی دست اندرکاران این اقدام، اعم از کارکنان منطقه 2 و پشتیبانی ستاد انتقال گاز ایران، تشکر و قدردانی نمود.
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما