دوشنبه 18 آذر 1398   22:32:28
13:331398/4/23 يكشنبه
در منطقه دو عملیات انجام پذیرفت:
تعمیر و تست یک شاخه لوله 56 اینچ با کامپوزیت به روش Wet-Lay-Up

مدیر منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران با اعلام این خبر گفت: تست هیدرو استاتیک یک شاخه لوله 56 اینچ که با استفاده از تکنولوژی کامپوزیت تعمیر شده بود در منطقه دو عملیات موفقیت انجام شد.
به گزارش روابط عمومی منطقه دو عملیات، مجتبی گلستانه در ادامه گفت: در این عملیات بر روی یک شاخه لوله 56 اینچ، یک عیب مصنوعی ( Metal Loss) به ابعاد35*70 سانتیمتر و با عمق خوردگی برابر با 80 درصد ضخامت لوله بوسیله دستگاه CNC ایجاد و پس از کپ نمودن 2 انتهای لوله، تعمیرات با کامپوزیت انجام و سپس تحت تست هیدور استاتیک قرار گرفت.
وی در ادامه تصریح کرد: اعمال پوشش کامپوزیت توسط یکی از شرکت های دارای سابقه در این زمینه براساس استاندارد ISO 24817  انجام گردید.
مدیر منطقه دو عملیات، با توضیح این که پوشش های کامپوزیتی از الیاف و رزین های مخصوصی ساخته می شوند که با نسبت معینی ترکیب شده و بر روی لوله ها پیچیده می شوند در ادامه گفت: تست هیدرواستاتیک با فشار PSI 1500 و به مدت زمان 5 ساعت در حضور نمایندگان خطوط لوله، مهندسی، بازرسی فنی منطقه و شرکت انتقال گاز ایران با موفقیت انجام شد.
مجتبی گلستانه در خاتمه بیان داشت: استفاده از این روش نوین در تعمیرات خطوط لوله علاوه بر شناسایی شرکت های دارای صلاحیت، گام مهمی در جهت انتقال پایدار گاز، نگهداری و تعمیرات کم هزینه کاهش خطرات و زمان ناشی از تعمیرات خطوط لوله انتقال و همچنین حفظ محیط زیست و عدم انتشار گازهای گلخانه ای را به همراه خواهد داشت.
 
 
 
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما