پنجشنبه 27 دي 1397   13:31:30
14:541396/10/20 چهارشنبه
اصلاح شیر کنترلی آنتی سرج واحدهای ایستگاه تقویت فشار گاز خنج 8 در منطقه پنج عملیات انتقال گاز

با همت و تلاش کارکنان ایستگاه تقویت فشار گاز خنج 8 در منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران ، شیر کنترلی آنتی سرج واحدهای آن ایستگاه اصلاح شد.
ولی اله فرخی ، مدیر منطقه ، با اعلام این خبر افزود:  با توجه به وصول گزارش های متعدد مبنی بر خرابی های این شیر کنترلی ، بررسی ها نشان داد که موقعیت یاب ( Positioner ) نصب شده کیفیت لازم را ندارد ، لذا اقدام به تعویض آن با محصولات با کیفیت شد.
وی اضافه نمود: پس از این اصلاح ، آزمون های مختلف بی باری و همچنین طی مراحل مختلف در جریان استارت واحد صنعتی (Start Sequence ) با موفقیت طی شد.
فرخی با اشاره به جزییات این اقدام مهم ، تصریح کرد: مسیر اتصالات موقعیت یاب اصلاح ، تغییرات لازم در اتصالات و مسیر تغذیه صورت گرفت و در نهایت پس از نصب ، تنظیمات و کالیبراسیون انجام شد.
فرخی در ادامه افزود: در صورت اشکال در عملکرد آنتی سرج بخش مهمی از محافظت کمپرسور نقض و خطر به شدت افزایش پیدا می کند.
وی ادامه داد: ضمن ایمنی و محافظت کمپرسور ، از هدر رفت سرمایه و نیرو که مربوط به این بخش مهم واحد صنعتی بود جلوگیری شد.
فرخی خاطر نشان کرد : برآورد صرفه جویی در منابع بالغ بر یک میلیارد ریال در سال است، که بیشتر این صرفه جویی از محل جلوگیری از برگشت گاز به ورودی واحدهاست.
فرخی در ادامه یادآور گردید: امکان انجام این عملیات اصلاحی در کلیه تأسیساتی که درگیر این نوع اشکالات هستند وجود دارد.
وی در پایان از کارکنان مجتمع ایستگاه های تقویت فشار گاز خنج در منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران به جهت تلاش علمی و عملی در بهبود ایمنی و عملکرد ، تشکر و تقدیر به عمل آورد.
 
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما