دوشنبه 18 آذر 1398   22:11:56
11:481398/4/25 سه‌شنبه
برگزاری اولین مانور سراسری سطح A در سال 98 در منطقه شش عملیات انتقال گاز ایران

رئیس ستاد پدافندغیرعامل و مدیریت بحران منطقه از برگزاری اولین مانور سراسری (سطح A) در تیرماه سال 1398 با عنوان انفجار و آتش سوزی در اثر خرابکاری در خطوط لوله انتقال گاز در محدوده ی شهرستان کرمان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی منطقه شش عملیات انتقال گاز، گودرزی با اعلام این خبر گفت: با هدف تداوم خدمت رسانی به هم وطنان و استمرار فعالیت زیرساخت های حیاتی، حساس و مهم کشور در استان کرمان، حفاظت و کاهش آسیب پذیری این زیرساخت ها و همچنین تسهیل مدیریت بحران های احتمالی در آینده، این مانور در وسیع ترین منطقه عملیاتی شرکت انتقال گاز برنامه ریزی و با حضور نماینده سازمان حراست شرکت ملی گاز و مدیر کل پدافندغیرعامل استان کرمان اجرا گردید.
مدیر منطقه شش عملیات، مشارکت استانداری استان کرمان، شورای پدافندغیرعامل شهرستان کرمان، اورژانس، هلال احمر، نیروی انتظامی، شرکت گاز استان کرمان، آتش نشانی شهرستان کرمان، صدا و سیما و آتش نشانی سایر صنایع موجود در اطراف شهرستان کرمان در اجرای مانور را قابل تقدیر و از واحد های درون سازمانی شامل عملیات خطوط لوله (یارد کرمان و سیرجان)، حراست، روابط عمومی، دیسپچینگ و امور HSE و پدافندغیرعامل نیز تشکر نموده و به برنامه ریزی، نقاط قابل بهبود در مانور احصاء و در راستای رفع نواقص و تقویت نقاط قوت تاکید کرد.
در ادامه سلاجقه، مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری کرمان که در محل اجرای مانور و جلسه ارزیابی پس از مانور حضور داشت، گفت: در این بازه تاریخی با توجه به تهدیدات روزافزون دشمنان نظام جمهوری اسلامی در داخل و خارج از مرزهای کشور، اهمیت پدافندغیرعامل دوچندان می شود.
 وی وابستگی صنایع مهم استان کرمان به نعمت گاز طبیعی را غیر قابل انکار دانست و گاز را موتور محرکه صنایع مختلف و محور پیشرفت و توسعه یافتگی کشور عنوان کرد.
سلاجقه، تاکید داشت در چنین شرایطی [انفجار و آتش سوزی در خط لوله انتقال گاز] اولویت اصلی شرکت ملی گاز، مدیریت شبکه انتقال و توزیع گاز و اتصال مجدد گاز در شبکه توزیع می باشد که با کمک و مشارکت همه ی دستگاه های امداد رسان این امر محقق خواهد شد.
مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری کرمان اظهار داشت، صنایع حساس و مهم وابسته به گاز طبیعی باید شناسایی و از نظر توزیع گاز در شرایط بحرانی اولویت بندی شوند و به صنایع حساس نیز توصیه نمود که همیشه سوخت دوم خود را در اختیار داشته باشند.
وی در پایان مانور انفجار و آتش سوزی در خطوط لوله انتقال گاز را مطلوب ارزیابی و برای دستگاه های مشارکت کنندگان در مانور آرزوی توفیق و خدمت صادقانه به مردم را از خداوند خواستار شدند.
شایان ذکر است مرکز بهره برداری خطوط لوله کرمان در چهاردهم شهریور ماه سال گذشته افتتاح گردیده و مانور اجرا شده اولین مانور سطح A در این مرکز می باشد.
 
 
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما