چهارشنبه 7 فروردين 1398   05:37:29
16:051397/1/26 يكشنبه
تعمیرات اضطراری خط لوله 30 اینچ غرب بندر عباس با تلاش کارکنان منطقه 6 عملیات انتقال گاز ایران

با تلاش کارکنان این منطقه تعمیرات اضطراری خط لوله 30 اینچ و 10 اینچ بای پاس انشعاب خط لوله 30 اینچ غرب بندر عباس با رعایت استانداردهای شرکت ملی گاز و با ایمنی کامل به موفقیت به پایان رسید.
مدیر منطقه 6 عملیات انتقال گاز ایران با اعلام این خبر گفت: خط لوله 30 اینچ غرب بندرعباس منشعب از خط لوله هفتم سراسری، بعنوان مهمترین و اصلی ترین منبع تأمین کننده گاز صنایع غرب بندرعباس بشمار می رود.
وی ادامه داد: عملیات ایمن سازی،با برنامه ریزی های انجام شده، طی 30 ساعت و 1500 نفر ساعت انجام شد.
گودرزی به تعویض خط لوله و تعویض پلاگ ولو 10 اینچ و نصب ولو 2 اینچ و تعویض گسکت ولو "20 بلودان در این عملیات اشاره کرد و گفت: انجام این عملیات ضمن افزایش ضریب ایمنی و قابلیت اطمینان و انتقال پایدار مطمئن گاز ،کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست و همچنین صرفه جویی اقتصادی را به همراه داشت که نقش بسیار مهمی در تأمین انرژی صنایع استراتژیک غرب بندرعباس از جمله پالایشگاه نفت بندرعباس، پالایش نفت ستاره خلیج فارس، نیروگاه توانیر، آلومینیوم هرمزگان، فولاد کاوه جنوب و مجتمع فولاد هرمزگان دارد.
وی افزود: این عملیات در مجاورت خط لوله هفتم سراسری انجام شد که بدون قطع جریان گاز خط لوله هفتم سراسری و با ایمنی کامل انجام پذیرفت.
مدیر منطقه 6 عملیات انتقال گاز ایران اظهار داشت: علیرغم وجود محدودیت فشار ورودی بالای گاز با تمهیدات و هماهنگی لازم ، ضمن صرفه جویی و عدم تخلیه گاز خط "30 غرب بندرعباس و خط هفتم سراسری و تامین گاز مورد نیاز صنایع از طریق خط "30 سرخون/ توانیر ، پس از ایمن سازی و محوطه ، عملیات تعمیرات طبق برنامه زمان بندی تعریف شده و در کمترین زمان ممکن به اتمام رسیده و خط لوله مذکور بدون هرگونه قطعی در شبکه انتقال گاز تامین انرژی مصارف صنایع با قرار گرفت.
گودرزی در پایان از تلاش تمامی کارکنان واحدهای عملیاتی و پشتیبانی که در اجرای این عملیات همکاری داشتند، تشکر کرد.
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما