پنجشنبه 29 فروردين 1398   19:43:19
09:181397/5/14 يكشنبه
تلاش برای حفظ محیط زیست با تعمیرات بلودان خط سوم سراسری در منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران

به منظور جلوگیری از انتشار گاز متان در محیط زیست و با تلاش کارکنان توانمند معاونت عملیات خطوط لوله منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران، تعمیرات شیر بلودان گاز خط  لوله سوم سراسری، با موفقیت انجام گردید.
مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران، با اعلام این خبر افزود: مطابق برنامه زمانبندی اعلام شده و به منظور رفع نشتی از بلودان خط سوم سراسری، عملیات های هات تپ، برشکاری، جوشکاری و نصب شیر دوم بلودان با موفقیت انجام گردید.
وی اضافه نمود: بدین منظور ابتدا برای تعمیر شیر اول بلودان اقدام به جوشکاری و عملیات هات تپ سایز 2 اینچ گردید و مسیر تخلیه نیز پس از عملیات هات تپ، جوشکاری و نصب گردید.
فرخی با اشاره به تمهیدات ایمنی این عملیات، تصریح کرد: با انجام تعمیرات و ایمن شدن شرایط و پس از بررسی  های لازم، امکان برش کاری سرد فراهم و انجام گردید و در نهایت پس از برشکاری و آماده نمودن شیر دوم، عملیات نصب اتصالات و جوشکاری شیر دوم بلودان انجام شد.
به گفته وی ارزیابی ریسک عملیات و اقدامات واکنش در شرایط اضطراری قبل از شروع عملیات انجام گردید و با تشکیل جلسه TBM قبل از شروع عملیات، شرایط مورد بررسی مجدد قرار گرفت.
فرخی در ادامه افزود: همچنین بمنظور کاهش ارتعاش و صدای بلودان، افزایش طول بلودان با آماده سازی قطعات مناسب و جوشکاری روی لوله بلودان انجام شد.
فرخی خاطر نشان کرد: مرکز بهره برداری خطوط لوله فراشبند، آباده، امور HSE، حمل و نقل مرکز بهره برداری خطوط لوله شیراز، امور هماهنگی و نظارت بر انتقال گاز  منطقه و واحد برنامه ریزی با محوریت واحد عملیات ساختمانی معاونت عملیات خطوط لوله منطقه پنج در این فعالیت ها مشارکت داشته اند.
مدیر منطقه پنج، در پایان از کارکنان منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران به جهت تلاش در انجام موفق تعمیرات و حرکت در راستای استاندارد های زیست محیطی جهانی، تشکر و تقدیر به عمل آورد.

تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما