چهارشنبه 20 آذر 1398   04:46:42
اطلاعیه ها
10:261398/5/15 سه‌شنبه
درمنطقه ده عملیات انتقال گاز ایران؛
افزایش سرعت و پایداری بیشتر ارتباطات داخلی

عملیات اتصال مرکز بهره برداری خطوط لوله غدیر و تاسیسات تقویت فشارگاز جم وریز به شبکه فیبرنوری شرکت ملی گازایران به اتمام رسید.
به گزارش روابط عمومی منطقه ده عملیات انتقال گاز ایران، حمید خدری مدیراین منطقه با اشاره به نقش و اهمیت ارتباطات در پایداری عملیات انتقال گاز افزود:  پروژه اجرای فیبرنوری به طول 12 کیلومتر جهت اتصال فیبر نوری به دو مرکز عملیاتی این منطقه شامل؛ تاسیسات تقویت فشار گاز جم وریز و بهره برداری خطوط لوله غدیر به عنوان یکی از اهداف استراتژیک این منطقه تعریف گردید و با تلاش کارکنان واحد مخابرات پس از انجام مراحل مختلف عملیاتی به انجام رسید.
وی با بیان این که فاز نخست این پروژه با اجرای بیش از 5 هزار و 800 متر فیبر نوری بین پالایشگاه فجرجم و ایستگاه جم وریز به انجام رسیده بود، گفت: درفاز دوم این عملیات نیز بیش از 6 هزار مترمربع فیبر نوری بین ایستگاه یاد شده و مرکز بهره برداری غدیر اجرا گردید.
خدری درادامه با اشاره به اینکه اجرای این عملیات با استفاده ازتجهیزات و امکانات شرکتی و بدون استفاده ازپیمانکار به انجام رسیده است، افزود: در اجرای این پروژه صرفه جویی قابل توجهی به میزان ده میلیارد ریال فراهم گردید.
به گفته مدیرمنطقه ده عملیات انتقال گاز ایران، تبادل اطلاعات بین RTU  تاسیسات و سایر مراکزصنعتی، افزایش سرعت و پایداری بیشتر ارتباطات داخلی، توسعه سیستم الکترونیک ونرم افزارهای داخلی، افزایش سرعت درپاسخ گویی به سایر ذی نفعان داخلی و اجتماعی و از همه مهم تر ارتقاء امنیت اطلاعات از مهم ترین مزایای اجرای پروژه یادشده می باشد.
برپایه این گزارش منطقه ده عملیات، به عنوان یکی از مناطق مهم دهگانه شرکت انتقال گاز ایران می باشد که علاوه بر انتقال حجم قابل توجهی از انرژی گازکشور، بخش عمده ای ازشبکه فیبر نوری شرکت ملی گاز ایران را نیز شامل می شود و ارایه خدمات زیرساختی مخابراتی به مجتمع پالایشگاه گازی پارس جنوبی، منطقه ویژه  اقتصادی پارس، پالایشگاه گاز فجرجم و پارسیان را نیز برعهده دارد.
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما