پنجشنبه 29 فروردين 1398   20:14:49
اطلاعیه ها
10:301397/5/6 شنبه
تحقق 40 میلیارد ریال صرفه جویی و صیانت از محیط زیست در تعمیرات خط دوم سراسری در منطقه پنج عملیات انتقال گاز

براساس گزارش پیگ هوشمند و در راستای اهداف سال 97 منطقه در خصوص عیب های گزارش شده خط لوله دوم سراسری، عملیات ساخت و نصب اسلیو نوع B  با تحقق صرفه جویی بیش از 40 میلیارد ریال صرفه جویی پایان یافت.
مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران، با اعلام این خبر افزود: اسلیو نوع B با قابلیت نصب نوار فلزی BACKING STRIP با خلاقیت و همکاری کارکنان واحد عملیات خطوط لوله با توجه به استاندارد های موجود به دو روش دستی و ماشینی ساخته شد.
ولی اله فرخی اضافه نمود: اسلیو نوع B قابلیت محافظت از لوله بدون تنش حرارتی ناشی از جوشکاری طولی در زمان نصب را دارد.
وی با اشاره به جزییات صرفه جویی های صورت گرفته، تصریح کرد: در این عملیات که در خط لوله دوم سراسری در طول 34 کیلومتر انجام شد، از تخلیه 3071513 متر مکعب حجم گاز با  فشار Psi 78، جلوگیری به عمل آمده است.
مدیر منطقه پنج در ادامه افزود: به ازاء عدم اتلاف گاز به میزان حداقل 7،279،485،810 ریال عدم اتلاف منابع و به ازاء عملیات نصب  هشت اسلیو به جای برش و قطع  انتقال گاز در بازه زمانی پنج روز نیز 35 میلیارد ریال صرفه جویی حاصل شده است.
فرخی با اشاره به اهتمام به حفاظت از محیط زیست خاطر نشان کرد: با توجه به عدم  انتشار گاز، از ورود گازهای گلخانه ای به میزان حجم  3071513 متر مکعب به اتمسفر جلوگیری و در جهت حفاظت از محیط زیست تلاش شده است 
وی در پایان از کارکنان منطقه پنج عملیات انتقال گاز به جهت تلاش در تحقق اقتصاد مقاومتی و حفظ محیط زیست، تشکر و  تقدیر به عمل آورد.

تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما