سه‌شنبه 21 آبان 1398   05:24:47
اطلاعیه ها
09:301398/7/7 يكشنبه
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران:
باید تفکر، نگاه و عملکردمان بسیجی باشد

هم زمان با هفته دفاع مقدس، نشست صمیمی مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با فرمانده بسیج حوزه شرکت ملی گاز ایران و فرماندهان پایگاه های بسیج مناطق عملیاتی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت انتقال گاز ایران، سعید توکلی هم زمان با چهارمین روز از هفته دفاع مقدس در نشستی صمیمی با فرمانده بسیج حوزه شرکت ملی گاز ایران و فرماندهان پایگاه های بسیج مناطق عملیاتی گفت: از فرماندهان بسیج پایگاه مناطق که با وجود مشکلات و کمبودهای بودجه، با عزت نفس و قناعت، فعالیت های خود را انجام می دهند تشکر می کنم.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران افزود: در ارتباط با حفظ حریم خطوط لوله می توان از پتانسیل بسیج های شهرهای اطراف و بسیج محلات نیز به بهترین نحو استفاده کرد و با به کارگیری تجهیزات و نیروی های آن ها در حفظ و حراست از خطوط لوله گام برداشت. با این کار صرفه جویی خوبی نیز محقق خواهد شد.
به گفته وی، بحث حریم، موضوعی ملی است و مباحث ریشه ای دارد و به امید خدا با همتی که قوه قضاییه دارد بتوانیم این مساله را به بهترین نحو حل کنیم.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران تاکید کرد: شاخص و آمار ایمنی شرکت انتقال گاز ایران قابل مقایسه با کشورهای پیشرفته ی دنیا  است و بهتر شدن نیاز به تلاش دارد.
توکلی با بیان این که مدیریت بحران سیل امسال از تفکر بسیجی همکاران شرکت انتقال گاز ایران نشأت گرفت، یادآور شد: همکاران ما نه به اسم بلکه به رسم بسیجی هستند و معتقدم همه 9 هزار و 534 همکارانم در شرکت انتقال گاز ایران بسیجی هستند.
وی با بیان این که جنس کار شرکت انتقال گاز ایران، بسیجی است، گفت: از قبل ازسال تحویل تا اوایل اردیبهشت همکاران ما درگیر مسایل مربوط به سیل بودند وحتی تا کنون برخی از مشکلات سیل را برطرف می کنند و همواره بسیجی وار پای کار ایستادند تا افتخار دیگری برای شرکت رقم بزنند.
همکارانم حماسه آفرینان گمنام هستند
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با بیان اینکه همکارانم حماسه آفرینان گمنام هستند، تاکید کرد: هرجا احساس کردید دوست دارید کار شما دیده شود بدانید با تفکر بسیج فاصله گرفته اید.
توکلی افزود: هر زمان که افراد، مثل زمان جنگ گمنام وبی ادعا کار کردند موفق بودیم. آدم های پرمحتوا به صندلی و سمتشان شان و شخصیت می دهند. اگر احساس می کنیم بسیجی هستیم و می خواهیم این احساس را به پرسنل منتقل  کنیم ، از اصول فاصله گرفته ایم و می بایست تفکر و عملکردمان هر دو بسیجی باشد.
توکلی افزود: بسیجی بودن یعنی مردمی بودن، فراگیر بودن؛ یعنی از جنس مردم بودن و از پس کارهای سخت برآمدن.
وی با بیان اینکه شاخص های بسیجی بودن مشخص است، گفت: بسیجی باید سالم، خالص، شفاف باشد و دنبال مطرح کردن و دیده شدن نباشد.
به گفته توکلی، بسیجی باید حتما از نظر اخلاقی سالم باشد و فضای اخلاقی را به درستی مدیریت کند. اسلامی شدن اداره تنها به شعار نیست و باید در کنار شعائر عمل انجام شود .
وی اعلام کرد: یکی از مناطق ما کار بازرسی فنی وتعمیرات یک ماهه را در مدت 10 روز انجام داد که عدد و رقم صرفه جویی آن بالغ بر میلیاردها بود. این یک تفکر و اقدام بسیجی است.

توصیف زیبای دفاع مقدس از سوی مقام معظم رهبری مدظله العالی
توکلی با بیان اینکه دفاع مقدس از سوی مقام معظم رهبری بسیار زیبا و لذت بخش توصیف شده است، یادآور شد: یکی از این موارد این است که «جنگ ما را قوی کرد» که به نظرم اتفاقات بزرگ زمان جنگ باعث شد بسیاری از مشکلات فعلی برای ما طبیعی باشد و به راحتی با آن ها روبه رو شویم.
وی ادامه داد: آن اتفاقات باعث یکپارچگی و افزایش آستانه تحمل مردم شد و روحیه شجاعت آن ها افزایش پیدا کرده است. جنگ ملت را شجاع، آب دیده و متکی به نفس کرد.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران گفت: یکی از مباحث مهم دیگری که ایشان (مقام معظم رهبری مدظله العالی) مطرح کردند بحث غیرت و تعصب و وفاداری بود و همچنین پیشرفت علمی و تکنولوژی نیز نتیجه جنگ است.
میدان جنگ تغییر کرده است
وی با بیان این که هم اکنون میدان ها تغییر کرده است، اظهار کرد: یک روز میدان جنگ بود و امروز میدان تکنولوژی است. این میدان ها را کسی معرفی می کند که در خط مقدم ایستاده و آن هم مقام معظم رهبری مدظله االعالی است. اگر ایشان امسال را رونق تولید نام گذاری کرده اند یعنی میدان ما عوض شده است.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران ادامه داد: وظیفه ام در شرکت این است که شعار مقام معظم رهبری مدظله العالی را عملیاتی کنم. به گفته توکلی، باید ببینم در شرکت انتقال گاز ایران چگونه می توان رونق تولید ایجاد کنیم و افتخار من این است که طی روزهای گذشته سه شرکت داخلی توانستند کامپوزیت را با فرمول خودشان تولید کنند و به آن ها گواهی دادیم. اگر کامپوزیت با موفقیت در انتقال گاز انجام شد، دو سال تفکر و تفکر روی این کار بود و این تفکر بسیجی است.
توکلی ادامه داد: تنها راهی که می توانید یکپارچگی را در جامعه، سازمان و شرکت ایجاد کنیم این است که اعتماد را در عمل برگردانیم و همیشه از منفی ها صحبت نکنیم.
به گفته وی، شفافیت در کار داشته باشیم و تلاش ها را عنوان کنیم تا همه به زحمات و خدمات اعتماد کنند. پیرامون نحوه انتقال گاز و رسیدن به خانه های مردم توضیح دهید تا بهتر قدر این نعمت الهی را بدانند. این موارد اعتماد اجتماعی به وجود می آورد.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران گفت: باید از اموال دولتی و شرکت محافظت کنیم. اجازه ندهیم فعالیت ها دست شرکت هایی باشد که به درستی کار را انجام نمی دهند و به اسم شرکت داخلی از کالاهای وارداتی استفاده می کنند.
توکلی تاکید کرد: باید متناسب با پیچ های پیش رویمان در جاده انقلاب حرکت کرده تا سقوط نکنیم.
فعالیت 23 هزار بسیجی در شرکت ملی گاز ایران
در ادامه رحمانی، فرمانده بسیج حوزه شرکت ملی گاز ایران گفت: هدف فرماندهان پایگاه، نشست صمیمی با مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران و مطرح کردن نظرات و مشکلات بود.
وی افزود: 23 هزار نفر از کارکنان شرکت ملی گاز ایران (36 درصد کارکنان) بسیجی هستند.
فرمانده بسیج حوزه شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: 3 هزار و 937 نفر از مجموع 9 هزار و 534 نفر پرسنل شرکت انتقال گاز ایران عضو بسیج هستند.
41 درصد پرسنل انتقال گاز بسیجی هستند
رحمانی ادامه داد: 41 درصد کارکنان شرکت انتقال گاز ایران بسیجی هستند و این آمار قابل قبول نشان دهنده این است که بسیج جایگاه خود را پیدا کرده است.
وی با بیان این که عملکرد خوب پایگاه ها باعث افزایش عضوگیری شده است، گفت: در 10 منطقه عملیاتی شرکت انتقال گاز ایران پایگاه فعال داریم و این جلسه باعث می شود این فعالیت ها بهتر شده و شاهد رشد و شکوفایی فعالیت ها باشیم.
رحمانی تاکید کرد: تفکری که در شرکت انتقال گاز ایران شاهد هستیم تفکری بسیجی بوده و فرهنگ ایثار در این شرکت حاکم است.
فرمانده بسیج حوزه شرکت ملی گاز ایران گفت: ان شاء الله ما هم به عنوان بسیجی بتوانیم شرکت انتقال گاز ایران را در رسیدن به ارتقاء جایگاه خود کمک کنیم و حمایت کنیم.
وی داد: پایگاه های انتقال با توجه موقعیت جغرافیایی در استان های مختلف قرار دارند و با سیاست های مختلف ستاد کار انجام می دهند.
به گفته رحمانی، سال 96 و 97 برای این که فعالیت پایگاه ها را از حالت سلیقه ای خارج کنیم و برنامه ای هدفمند داشته باشیم، با مجموعه شورای حوزه و فرماندهان مختلف پایگاه های عملیات، پالایشگاهی و سپاه های گاز استانی به برگزاری جلسات کارشناسی متعدد اقدام کرده و برنامه ای یکسان تدوین کردیم.
رحمانی ادامه داد: این برنامه سال گذشته به فرماندهان پایگاه ها و مدیران عامل ابلاغ شد تا در جریان امور و فعالیت ها قرار بگیرند تا فعالیت ها براساس برنامه باشد و سلیقه ای اجرا نشود. خوشبختانه هم اکنون این برنامه تبدیل به شاخص شده است.
امضای تفاهم نامه HSE در سطح وزارت نفت
فرمانده بسیج حوزه شرکت ملی گاز ایران یادآور شد: یکی از اقداماتی که از اوایل سال گذشته مورد توجه قرار گرفت، امضای تفاهم نامه HSE  میان سردار غلامرضا جلالی، رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور و بیژن زنگنه، وزیر نفت در شرکت ملی گاز ایران بود. براین اساس قرار شد تمام نیروهای بسیجی در کل شرکت طی دو سال و نیم آموزش های خاص را ببینند. ان شاءالله اواسط سال 99 تمام نیروها آموزش های لازم را دیده باشند.
به گفته فرمانده بسیج حوزه شرکت ملی گاز ایران، بسیج صنعت نفت باید بسیج صنعتی و فنی باشد.
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما