دوشنبه 23 مهر 1397   22:50:23
اطلاعیه ها
11:561396/9/4 شنبه
زنگ زدایی به روش وت بلاست و رنگ آمیزی لوله و اتصالات ایستگاه های تقویت فشار گاز فراشبند و نورآباد در منطقه 5

مدیر منطقه 5 عملیات انتقال گاز از برنامه ریزی جهت انجام حدود 20 هزار متر مربع زنگ زدایی و رنگ آمیزی لوله و اتصالات در ایستگاه های تقویت فشار گاز فراشبند و نورآباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه 5 شرکت انتقال گاز ایران، مهندس ولی اله فرخی ، مدیر منطقه، با اعلام این خبر افزود: در کمتر از دو ماه از شروع پروژه ، بیش از پنج هزار و 200 متر مربع از این پروژه کامل شده و حدود 1500 متر مربع نیز در مراحل مختلف تکمیل قرار دارد.

وی اضافه نمود: این عملیات تحت نظر کارکنان پر تلاش بازرسی فنی منطقه و با بهره گیری از توان بخش خصوصی در حال اجرا است.

مهندس فرخی با اشاره به تکنیک وت بلاست ، تصریح کرد: جهت ایمنی و جلوگیری از ایجاد جرقه در سایت گازی و کاهش گرد و خاک ، سرباره های مس قبل از خروج از نازل با آب مخلوط گردیده و به صورت مرطوب با سطوح لوله ها برخورد می نماید.

وی در ادامه افزود: پس از وت بلاست ، رنگ آمیزی طی سه مرحله با مجموع ضخامت بیش از 230 میکرون و منطبق بر استاندارد و با رعایت رطوبت سنجی و کنترل دمای سطوح مورد نظر انجام میشود.
مهندس فرخی خاطر نشان کرد : ضمن رعایت استانداردهای ایمنی جمیع اقدامات بر اساس استانداردهای بازرسی فنی شامل ASTM D610  و ASTM D4417-B  و ISO8503-5  و ISO8501-1 و SSPC-PA   و IPS-M-TP-205  و IPS-M-TP-235  انجام میشود.
 ایشان در پایان از کارکنان بازرسی فنی منطقه پنج عملیات انتقال گاز به جهت تلاش علمی تشکر و از کارکنان ایستگاه های مذکور به جهت همکاری موثر در پیشبرد پروژه تقدیر به عمل آورد.
منطقه پنج عملیات انتقال گاز با برخورداری از حدود 4500 کیلومتر خطوط لوله فشار قوی و 16 تاسیسات تقویت فشار گاز شامل بیش از 1700 مگاوات یونیت ، وظیفه انتقال حدود 70 درصد گاز تولیدی کشور را در گستره ای به وسعت استان فارس و بخش هایی ازاستانهای کهگیلویه و بویر احمد ، بوشهر و یزد را عهده دار می باشد .
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما