دوشنبه 29 بهمن 1397   05:48:17
اطلاعیه ها
15:481397/4/9 شنبه
مدیر مخابرات و تلمتری شرکت انتقال گاز ایران:
استفاده از تکنولوژی های نوین ارتباطی، متمم تقویت ظرفیت زیرساخت های مخابراتی است

همایش علمی تخصصی مخابرات شرکت ملی گاز ایران با حضور مدیران، روساء وکارشناسان مخابرات شرکت گاز ملی ایران در شهر تبریز برگزار شد.
در این همایش یک روزه که به میزبانی منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران برگزار گردید، سید محمد سراجی، مدیر مخابرات و تلمتری شرکت انتقال گاز ایران ضمن ابراز خرسندی از حضور در این همایش و با اشاره به نقش ویژه واحد ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: بدون شک این واحد پل ارتباطی با دیگر واحدهای عملیاتی است که نقش اساسی و محوری و جدایی ناپذیر در انجام پروژه ها و عملیات های تعمیراتی در سطح شرکت را داراست.
وی تامین شبکه های مخابراتی و تلمتری به منظور برقراری ارتباطات عملیاتی مورد نیاز در مسیرهای خطوط لوله انتقال گاز، تاسیسات و ایستگاه های تقویت و تقلیل فشار گاز، اندازه گیری و دیگر تاسیسات و متعلقات وابسته به شرکت گاز را از جمله ماموریت های سازمانی مخابرات دانست.
وی با اشاره به این که مخابرات شرکت ملی گاز ایران، مخابرات صنعتی است، درجه اطمینان  99/999 درصد را به عنوان یک اصل در ضریب پایداری سیستم های مخابراتی گاز اعلام کرد و اظهار داشت: با این ضریب می توان درجه اطمینان مناسب، پایداری ارتباط، امنیت ارتباطات و تبادل دیتا، رفع سریع خرابی، و... را تضمین نمود.
مدیر مخابرات و تلمتری شرکت انتقال گاز ایران در ادامه تصریح نمود: تکنولوژی های نوین ارتباطی در جهان با سرعت فزاینده ای در حال پیشرفت و نوآوری بوده و باید براساس نیازهای ارتباطی سیستم های مورد نیاز را به روزرسانی نموده و ظرفیت زیرساخت ها را تقویت و ارتقاء دهیم چرا که تجهیز مناطق عملیاتی به نرم افزار، سخت افزار و تکنولوژی های مخابراتی روز دنیا و ساخت داخل کشور در اولویت امور قرار دارد.
سراجی همچنین تأکید کرد: باید نقاط آسیب پذیر شبکه را شناسایی و در این ارتباط ابزار و تجهیزات لازم را فراهم نمود و این جز با به کارگیری و آموزش نیروی متخصص، متعهد، کوتاه کردن زمان بازسازی و ایجاد فعل حرکت به سوی بهبود، میسر نخواهد بود.
این مقام مسئول به تکمیل سند چشم انداز مخابرات شرکت ملی گاز ایران با تلاش کارکنان مجموعه مخابرات اشاره و افزایش طول خطوط مخابراتی فیبر نوری از 1800 کیلومتر به بیش از 4000 کیلومتر در سال جاری و افزایش 14000 کیلومتر طی 5 سال آینده، نقاط دسترسی به شرکت های گازی استانی به شبکه فیبر نوری، شبکه ارتباطات زیرساخت، توسعه و بروزرسانی شبکه بی سیم VHF مناطق عملیات انتقال گاز ایران و شرکت های گاز استانی را از نقاط برجسته این چشم انداز دانست.
وی در ادامه افزود: پروژه های بزرگ دیگری در دست اجرا می باشد که GIS، IPCMMS، افزایش ظرفیت های مخابراتی تهران - عسلویه، طرح جامع ارتباطات ویدئو کنفرانس شرکت ملی گاز ایران، طرح امنیت و پشتیبان داده ها، سرویس یکپارچه ارتباطی انتقال گاز و ... نمونه ای از این پروژه می باشد.
سراجی هدف از برگزاری این همایش را انجام تعاملات با متخصصین در خصوص ارزیابی تحولات سریع جهانی در حوزه مخابرات، اتخاذ سیاست های مناسب، ارائه راهکارهای موثر، ارتقاء دانش و بهره مندی از تجربیات همدیگر در موضوعات مختلف این صنعت اعلام کرد.
مدیر مخابرات و تلمتری شرکت انتقال گاز ایران افزود: این همایش فرصت مغتنمی بود تا همکاران و کارشناسان حوزه مخابرات و تلمتری با آخرین تحولات در این حوزه آشنا شده و از مباحث اساتید مجرب در خصوص تکنولوژی مجازی سازی، نسل جدید شبکه های نوری پرظرفیت، طرح جامع ارتباطات زیرساخت و استقرار سیستم های OSS/DSS، GIS و IPCMSS، ویدئو کنفرانس و IT و همچنین آخرین تکنولوژی شبکه های مخابراتی بی سیم بهره مند گردند.
در ادامه نشست روسای ارتباطات مناطق عملیات انتقال گاز ایران ضمن ارایه گزارشی از حوزه عملیاتی خویش با تشکیل کارگروه تخصصی به بررسی مشکلات موجود و بحث و تبادل نظر در خصوص دستور کار جلسه (IT  - بی سیم و مجوز های فرکانس - سوئیچ، انتقال و اسکادا) پرداختند.
از نقاط قوت دیگر این همایش حضور بخش خصوصی، ارایه روش های نوین مدیریت شبکه های داخلی IT، حذف سخت افزارهای موجود با ارتقاء شبکه های مجازی روی بستر موجود با اتکاء بر دانش بومی و تخصص داخلی، ارایه استاندارد جدید OTN  که باعث افزایش سرعت انتقال دیتا، امنیت سیستم و تلفیق بستر VOICE و دیتا و... می باشد.
همچنین در حاشیه برگزاری همایش علمی تخصصی مخابرات شرکت ملی گاز ایران از تلاش های چندین ساله مهندس ولوی، مدیر اسبق مخابرات و تلمتری شرکت انتقال گاز ایران و تنی چند از همکاران مخابراتی که به افتخار بازنشستگی نایل آمده بودند، تجلیل و قدردانی گردید.

 
 

تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما